POMÓŻ SOBIE SAM - psychoterapia zdrowego rozsądku

Tłumaczenie: Andrzej Wróblewski
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki
hunter

Miejmy odwagę zmieniać to, co może być zmienione, miejmy na tyle spokoju ducha, aby zaakceptować to, co nie może być zmienione, i miejmy na tyle mądrości, aby rozpoznawać i uznawać różnicę między tymi dwoma rzeczami. Książka ta, adresowana do szerokiej publiczności, poświęcona jest najczęściej występującym schematom irracjonalnego myślenia. Ukazuje, w jaki sposób możliwa jest konfrontacja...

Książka ta, adresowana do szerokiej publiczności, poświęcona jest najczęściej występującym schematom irracjonalnego myślenia. Ukazuje, w jaki sposób możliwa jest konfrontacja pewnych fałszywych idei, generujących silne i wyniszczające emocje, z rzeczywistością.
Autor w przekonujący sposób wyjaśnia istnienie w naszym życiu negatywnych stanów emocjonalnych oraz proponuje jasną i prostą metodę ich eliminowania. Chodzi przede wszystkim o uświadomienie sobie, że większość tych zaburzeń emocjonalnych spowodowana jest nierealistycznymi myślami i ideami, jakimi niemal każdy z nas „zanieczyszcza” sobie umysł; a następnie o skonfrontowanie tych idei z rzeczywistością, i wreszcie - pozbycie się ich. Tej strategii psychologicznej powinny towarzyszyć konkretne działania, czyli zmiana zachowań w naszym codziennym życiu. Dzięki temu podwójnemu procesowi (myśl i działanie) możliwe jest wyeliminowanie znacznej części przykrych stanów psychicznych, w jakie często popada wielu z nas.
Myśli i idee przedstawione w tej książce są w znaczącym stopniu inspirowane koncepcjami amerykańskiego psychoterapeuty Alberta Ellisa. Jest on twórcą psychoterapii znanej jako racjonalno-emotywna.

źródło opisu: okładka

Weronika | 2017-03-21