Rozmówki. Angielski

Wydawnictwo: G+J
BookJunkie

Podróżnik dla podróżników. Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia i notatek robionych podczas samotnych wypraw słynna podróżniczka napisała najbardziej uniwersalne i wszechstronne rozmówki na świecie: - dla kogoś, kto zgubił okulary, - dla niepełnosprawnych, - dla wegan i wegetarian, - dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego, - dla hobbysty, który zbiera monety, - dla narciarza,...

Podróżnik dla podróżników.

- dla kogoś, kto zgubił okulary,
- dla niepełnosprawnych,
- dla wegan i wegetarian,
- dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego,
- dla hobbysty, który zbiera monety,
- dla narciarza, płetwonurka i kibica
- dla podrywacza
- dla poszukiwacza przygód
- i dla wielu innych podróżników, turystów i ciekawskich, którzy wyruszają w świat.

książek: 1969
Ciarolka | 2013-05-02
Na półkach: Poszły w świat
Przeczytana: kwiecień 2013

"Du ju spik inglisz?" To pytanie zadaje w dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi. Dziś przedstawiam Wam książkę znanej polskiej podróżniczki, Beaty Pawlikowskiej, która z humorem stworzyła pozycję świetną dla osób, które co nieco "spikają" po angielsku oraz tych, którzy kompletnie nie wiedzą z czym to się je.

Zbliżają się wakacje i wielu z nas zapewne wyjedzie za granicę, aby coś pozwiedzać czy po prostu poleniuchować. W takich sytuacjach znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Z rozmówek dowiemy się jak zameldować się w hotelu, zgłosić zgubione dokumenty, zamówić posiłek (i to każdego rodzaju od zwykłej wędliny po owoce morza), zapłacić rachunek, poradzić sobie na poczcie, banku, kafejce internetowej, a nawet spa, zgłosić przestępstwo, wynająć samochód, kupić biżuterię/kwiaty/kosmetyki/ubrania/jedzenie, a także jak zakomunikować, że widzieliśmy wypadek lub jesteśmy chorzy. Dla poszukiwaczy miłości też coś się znajdzie - podrywanie, flirtowanie, a nawet sama randka - wszystko,...

Paula | 2013-07-28
Na półkach: 2013

Rewelacja. Dla podróżników i nie tylko. Osoby chcące nauczyć się szybko wielu podstawowych słówek mogą śmiało po nią sięgnąć. Książka jest napisana w bardzo przystępny i przejrzysty sposób. Jest ciekawy podział na kategorie. Polecam.

Paulina Kwiatkowska | 2013-04-17

Twórczość Pani Beaty Pawlikowskiej nie jest mi obca. Z pewnością każdy z nas słyszał o tej podróżniczce. Pisarka specjalizuje się w wydawaniu rozmówek i książek dotyczących różnych języków. Na rynku ukazało się już kilkanaście takich egzemlarzy. Tym razem postanowiłam sięgnąć po rozmówki angielskie. Znajomość tego języka u mnie jest minimalna, więc tym chętniej zainteresowałam się tą pozycją.

Książka podzielona jest na działy, co ułatwia poruszanie się po niej. Z tyłu znajduje się także dokładny spis treści, najczęściej używane i widziane słowa, które warto zapamiętać.

Odnośnie słówek mogę powiedzieć , że są różnorodne, jest ich dużo i z pewnością przydadzą się nam w niejednej sytuacji życiowej. Co do wymowy nie mogę się na ten temat wypowiedzieć, czy jest dobrze napisane – nie znam się na tym za bardzo, dlatego książkę przyjmuję za pewnik.

Nauka języków obcych jest bardzo ważna, dlatego bardzo cieszę się, że są wydawane takie książki. Wskazane jest, aby pisały je osoby...

kropka75 | 2016-07-18
Na półkach: Posiadam

Dubel pierwszej wersji angielskiego "blondynka na językach". Kupiłem obie książki w nadziei, że jak już wchłonę blondynkę, to przejdę do wyższego poziomu.
A tu niespodzianka.
W rozmówkach mamy dokładnie to samo, co w blondynce na językach. Trochę więcej pytań, ale teksty te same, znowu te rzeźby, frytki, banany i wody z gazem czy bez gazu.
Nie dało się innych tematów wrzucić?
Ileż można rozmawiać o tym, gdzie jest poczta, teatr i ile kosztują znaczki!

Jeśli chcecie podstaw, kupcie blondynkę, jeśli coś tam umiecie z tych podstawowych rzeczy, weźcie rozmówki. Kupowanie jednego i drugiego jest bardzo bez sensu.

Monika | 2013-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2013

Książka podobna do "Blondynki na językach", jednakże bardziej rozbudowana. Podoba mi się w niej najbardziej, to że jest napisana wymowa. Godna polecenia dla podróżników i nie tylko, którzy chcą się bardziej podszkolić z "podstaw" angielskiego i poznać wiele przydatnych słówek i zwrotów.

Dominika Ostrysz | 2015-03-06
Na półkach: Posiadam

Było warte zakupu. Polecam. Dlaczego? Wszystko poukładane jak potrzeba, szybkie przypominanie, przyjemne uczenie.

godsmaczka | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Fatalne! Pawlikowska wydała kilka wersji, kupiłam aż 3. Książki te mają za zadanie skutecznie wyedukować, a na każdej niemal stronie są błędy! Mogła choć raz przeczytać i skorygować to, co puszcza na całą Polskę do sutej sprzedaży. Ta baba jest tak powierzchowna i byle jaka... Byle się na czymkolwiek obłowić. W dziale rzekomo fajnych słówek czytamy, źe "Do" znaczy "To" i wymawia się "tu"...

polonistka88 | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

bardzo przydatne.

rett777 | 2017-03-28

Może być tylko dlatego, że w jednej książce są zebrane przydatne słówka. Łatwo się po prostu uczyć. Absolutnie, nie dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej styczności z danym językiem obcym i nie wiedzą jak czytać. Wręcz zabroniona dla takich osób. Polska transkrypcja!!!! Serio! Skandal, skandal, skandal.

| 2016-07-03