Agatha Raisin i łyżka trucizny

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 19)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and a Spoonful of Poison
Anna

Znajomy pastor namawia Agathę na rozreklamowanie kościelnego festynu w sąsiadującej z Carsley wsi. Czyżby pani Raisin stała się gorliwą parafianką czy przyczyną tej decyzji jest pewien atrakcyjny wdowiec - organizator kiermaszu, George Selby? W efekcie na imprezę ściągają tłumy. I choć trudno to sobie wyobrazić, wesoły rodzinny festyn staje się scenerią dwóch morderstw. Werdykt jest jeden: zatrute konfitury. Wraz z młodą i ładną pomocnicą Agatha musi nie tylko znaleźć truciciela, ale także chwilę czasu na wzdychanie do pięknego George'a.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

Lila | 2019-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 13 lipca 2019

Po raz kolejny przeniosłam się do świata Agathy Raisin i o dziwo po raz kolejny dobrze się przy tej książce bawiłam. Choć muszę przyznać, że z wszystkich części ta chyba była najmniej zabawna. M.C. Beaton już tak nie zaskakuje jak na początku i zachowania Agathy są bardzo przewidywalne, to wiem, że sięgnę po kolejną część losów słynnej pani detektyw.

scarbossa | 2018-09-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2018
Przeczytana: 12 września 2018

Narkotyki i już ponad pięćdziesięcioletnia Agatha, oczywiście nie zabrakło i tym razem interesującego mężczyzny

Fallenangelv | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

To pierwsze moje spotkanie z panią detektyw Agathą Raisin. Nietypową panią detektyw. Nie trzyma języka za zębami nigdy. To co w głowie to i na języku. Maniaczka seksualna. Przebojowa. Ma problemy takie jak każdy z nas. Reasumując można nawet ją polubić.
Denerwujące natomiast w książce jest, nagłe przechodzenie z jednej akci do drugiej. Siedzą na plebanii oglądając zdjęcia i już w tym samym zdaniu jadą samochodem gdzieś tam , żeby zaraz dwa zdania poniżej wrócić w to samo miejsce. Nie za bardzo mi pasuje takie ekspresowe przechodzenie w kolejne miejsca akcji.

Kupione przypadkiem. Czy zdecyduję się na kolejny raz ? Chyba tak. Książka co prawda nie powala i nie jest to jakieś wybitne arcydzieło, ale czyta się dość przyjemnie. Ciekawe dialogi. Swojskie :)

veinylover | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Dalsze przygody maniaczki seksualnej Raisin, której życiową siłą napędową jest przelecieć wszystko, co się rusza i na drzewo nie ucieka, byle tylko nosiło spodnie. Każdy kolejny wybór obiektu seksualnego jest coraz gorszy. Gdyby żył Mao, Stalin, albo Adolf, to pewnie któryś z nich zostałby końcowym obiektem pożądania. Schizofreniczne uczucie-nieuczucie do Jamesa skłania mnie do życzenia, żeby został on następną ofiarą morderstwa. Dostaję alergii na słowo „James”, drgawek alergicznych i czegoś tam jeszcze. Głupota pani Raisin w kolejnym tomie nie działa na mnie rozśmieszająco.
Historyjka opowiedziana przez autorkę jest w miarą nienudna, biegnie w tempie rekreacyjnym i można się przy tej książeczce zrelaksować.
Polecam fanom tej serii.

Madziulka | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2017-24

Jak zwykle Agahta nie zawodzi, nie nudzi za to śmieszy i umila ponury deszczowy dzień.

Beata | 2017-07-05

Agatha Raisin, jak zwykle rewelacyjna. Pyskata, wścibska z wieloma kompleksami, zwłaszcza tymi dotyczącymi pochodzenia i wieku. Nieustannie goniąca za mężczyznami, ale kto ją polubił to z przyjemnością przeczyta kolejną część. Polecam!!!

| 2017-02-09

Cóż można powiedzieć o książkach o Agacie, jak się dotarło już do tego tomu? Wszystko jest jak było, nic się nie zmienia. I to chyba też jest fajne. Samo morderstwo - przeciętne.

Monika | 2016-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Agatha jak to Agatha nie może byc sama...
Kiedy pojawia sie okazja wspólorganizacji zbiórki pieniędy na renowację kościoła w sąsiedniej wsi Agatha niechetnie bierze w niej udział, ale tylko do momentu pojawienia się na horyzoncie zabójczo przystojnego wdowca Georga S.
W wyniku poczynań jednej osób obecnych na festynie w dżemie znajduje się narkotyk, który doprowadza do śmierci jednej z mieskanek wsi... I tutaj zaczyna sie historia.

Według mnie jak do tej pory najmniej ciekawa część przygód Agaty.

PABLOPAN | 2014-09-10
Przeczytana: 10 września 2014

Poprzednią część skończyłem czytać 27.10.2013, czyli prawie rok temu. Po tak długiej przerwie powrót do świata Carsely był cudowny, a spotkanie z bohaterami przypominało spotykanie dawno niewidzianych przyjaciół. Śledztwo jak zawsze interesujące, Agatha jak zwykle beznadziejnie zakochana, a zakończenie tradycyjnie zachęcające do sięgnięcia po następny tom. Polecam!

agnieszka | 2014-02-18

bardzo lekkie czytadło