Agatha Raisin i łyżka trucizny

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 19)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and a Spoonful of Poison
Anna

Znajomy pastor namawia Agathę na rozreklamowanie kościelnego festynu w sąsiadującej z Carsley wsi. Czyżby pani Raisin stała się gorliwą parafianką czy przyczyną tej decyzji jest pewien atrakcyjny wdowiec - organizator kiermaszu, George Selby? W efekcie na imprezę ściągają tłumy. I choć trudno to sobie wyobrazić, wesoły rodzinny festyn staje się scenerią dwóch morderstw. Werdykt jest jeden: zatrute konfitury. Wraz z młodą i ładną pomocnicą Agatha musi nie tylko znaleźć truciciela, ale także chwilę czasu na wzdychanie do pięknego George'a.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

PABLOPAN | 2014-09-10
Przeczytana: 10 września 2014

Poprzednią część skończyłem czytać 27.10.2013, czyli prawie rok temu. Po tak długiej przerwie powrót do świata Carsely był cudowny, a spotkanie z bohaterami przypominało spotykanie dawno niewidzianych przyjaciół. Śledztwo jak zawsze interesujące, Agatha jak zwykle beznadziejnie zakochana, a zakończenie tradycyjnie zachęcające do sięgnięcia po następny tom. Polecam!

Madziulka | 2017-09-23
Na półkach: 2017-24, Przeczytane

Jak zwykle Agahta nie zawodzi, nie nudzi za to śmieszy i umila ponury deszczowy dzień.

Menekse | 2017-02-09

Cóż można powiedzieć o książkach o Agacie, jak się dotarło już do tego tomu? Wszystko jest jak było, nic się nie zmienia. I to chyba też jest fajne. Samo morderstwo - przeciętne.

Monika | 2016-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Agatha jak to Agatha nie może byc sama...
Kiedy pojawia sie okazja wspólorganizacji zbiórki pieniędy na renowację kościoła w sąsiedniej wsi Agatha niechetnie bierze w niej udział, ale tylko do momentu pojawienia się na horyzoncie zabójczo przystojnego wdowca Georga S.
W wyniku poczynań jednej osób obecnych na festynie w dżemie znajduje się narkotyk, który doprowadza do śmierci jednej z mieskanek wsi... I tutaj zaczyna sie historia.

Według mnie jak do tej pory najmniej ciekawa część przygód Agaty.

Beata | 2017-07-05

Agatha Raisin, jak zwykle rewelacyjna. Pyskata, wścibska z wieloma kompleksami, zwłaszcza tymi dotyczącymi pochodzenia i wieku. Nieustannie goniąca za mężczyznami, ale kto ją polubił to z przyjemnością przeczyta kolejną część. Polecam!!!

agnieszka | 2014-02-18

bardzo lekkie czytadło