Z dziejów żeglugi, portu i latarni

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

lily_rose | 2014-11-07
Na półkach: Posiadam

Józef Pluciński w cyklu "Gawędy o moim mieście" - przybliża nam Świnoujście, jego historie, wyjątkowe miejsca i mieszkańców.

Seria (jak na razie) składa się z 6 dzienników:
1. "Z dziejów żeglugi, portu i latarni"
2. "Świnoujście i jego mieszkańcy"
3. "Kościoły, cmentarze, pomniki Świnoujścia"
4. "Świnoujskie przełomy 1939 - 1959"
5. "Świnoujścian chleb powszechni"
6. "Po wschodniej stronie Świny"

Jestem z Poznania, ale odkąd 8 lat temu wybrałam się na wakacje do Świnoujścia - odtąd nie wyjeżdżam na wakacje gdzieś indziej. O Świnoujściu marzę, przeglądam zdjęcia w internecie i wyobrażam sobie gdzie bym kupiłam mieszkanie w tym uroczym mieście - o ile byłoby mnie na to stać :D

Nie jest więc nic dziwnego, że postanowiłam gruntownie poznać jego historie. Poszperałam trochę w internecie i na jednym z blogów przeczytałam, że Józef Pluciński wydaje dzienniki o dziejach miasta. Niestety, nie dało się tych książek znaleźć w internecie. Doczytałam, że te publikacje można kupić w...

Malina | 2014-09-05
Przeczytana: 2008 rok