Czarny granit

Wydawnictwo: Siedmioróg
małżeństwo, romans, zdrada,
Bożena

On jest drugorzędnym rzeźbiarzem, mężczyzną po przejściach i nieudanym małżeństwie. Ona mogłaby być jego córką. Jej mąż patrzy na ich romans przez palce, bo od dawna wie, że dla Li każdy traci głowę. Zdrada żony znakomicie usprawiedliwia tłumy kochanek, jakie przewijają się przez jego łóżko. W tym gronie nikt z nikim nie jest naprawdę szczery, między bohaterami toczy się namiętna gra. Kto wyjdzie z niej zwycięsko, a kto odejdzie pokonany?
Książka Minkowskiego to psychologiczne studium uczuć, które wymknęły się spod kontroli. To także nostalgiczne i pełne rozgoryczenia spojrzenie na przemijanie i nieuchronnie nadciągającą starość.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl

źródło okładki: http://siedmiorog.pl

edika | 2013-09-16
Przeczytana: wrzesień 2013

„64 strony z życia wzięte”, nie żebym wiedziała to z autopsji, tym samym nie czuję się ekspertem w dziedzinie poruszonej przez autora problematyki. Nie żyję jednak na odludnej wyspie, otaczają mnie ludzie, których dotyczą rozterki będące udziałem bohaterów książki. Ponadto od czego jest wyobraźnia? Uruchomiona kolejnymi stronami wydarzeń postawiła mnie w sytuacji Marcina, mężczyzny, już nie młodego, po przejściach, uwikłanego w romans z Li, dużo młodszą kobietą, do tego mężatką. Relacje z żoną, Katarzyną, która przed laty od niego odeszła nie ulegają jednak całkowitemu rozpadowi, przeciwnie pojawia się z jej strony propozycja ponownego połączenia.

Jakiego wyboru dokonać? Pierwszy bunt przeciwko takiemu rozwiązaniu zostaje stłamszony rozsądkiem, który podpowiada, iż starość przy Katarzynie będzie bezpiecznym i spokojnym czasem, jednocześnie serce podsuwa zupełnie inny scenariusz dalszego życia, które chciałby spędzić z Li. Problem w tym, czy ona też tego chce. Jakie tak...

wiola198722 | 2015-10-26
Przeczytana: 22 października 2015

Książka, nie jest grubym tomiskiem, a cienką opowiastką, zawierającą wiele ciekawych sentencji na życie.
Rzeźbiarz w dojrzałym wieku ogarnięty ambiwalentnym uczuciem do dwóch kobiet- Katarzyny małżonki i Li-kobiety z szaleńczego romansu.
Obie kobiety stawiają go w trudnej do podjęcia decyzji(bycia z żoną, która zdradziła go, ale zapewni mu spokojną starość czy Li-młodziutka dziewczyna, która ze względu na męża, który zmienia kochanki jak rękawiczki szuka ukojenia w miłości przy boku starszego mężczyzny.
Jeśli chcesz wiedzieć, jakiego dokonał wyboru, czy kobiety wybrały za niego, przeczytaj

bookproject | 2017-06-02
Vivika | 2017-05-03