Łagodna kobieta

Tłumaczenie: Zbigniew Idziakowski
Wydawnictwo: Interart
8370602010
Dominika

„Łagodna kobieta” jest najwyżej ocenianą pozycją w dotychczasowym dorobku Priesta. Umiejętne połączenie romansu, horroru i powieści psychologiczno-obyczajowej dało w efekcie powieść, której lektura usatysfakcjonuje każdego czytelnika.

źródło opisu: Interart, 1993

źródło okładki: Zdjęcia autorskie.

Bosy_Antek | 2016-03-15

Uwielbiam tę chwilę, gdy czytając książkę, zaczynam odczuwać paranoję buzującą wokół głównego bohatera. Ma on coraz większe wątpliwości dotyczące fundamentów świata, wciąż wypatruje oznak tego, że rzeczywistość jest „sfałszowana”, zbudowana na jakimś założycielskim kłamstwie, a zahipnotyzowani ludzie wierzą w solidność przestrzeni, w jakiej żyją.

Lubię, gdy w realistycznie opisanym świecie przedstawionym odnajdujemy dowody na to, że tylko na pozór jest on „nasz”, bo zbyt często przekonujemy się, że coś tu bardzo brzydko pachnie.

Główna bohaterka „Łagodnej kobiety” to pisarka specjalizująca się w biografiach kobiet właśnie. Mając na koncie niewielkie sukcesy, stara się wydać kolejną książkę, ale ma z tym niewielki problem, ponieważ maszynopis jej ostatniego dzieła został zarekwirowany przez rząd. Nie wiadomo dlaczego. Na dodatek sąsiadka naszej bohaterki pada ofiarą morderstwa, co jest nieco podejrzane, ponieważ starsza już pani była aktywistką-pacyfistką, która nieźle zalazła...

tasiemiec | 2014-08-31

Jezeli to jest najlepsza ksiazka w dorobku tego autora, to nie chcial bym czytac pozostalych. Nie doczytalem jej do konca - przyznaje sie bez bica. Nie dalem rady, choc duzo mi nie zbraklo. Nuda straszna, nie dla mnie.

romeo | 2016-11-21
Przeczytana: 23 listopada 2016