Ojciec człowieka. Szkice afiniczne

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Filozofia, życie
filozofia i etyka
Agnieczka

Żyć to znaczy filozofować– taki jest stan będący skutkiem zerwania owocu z drzewa poznania. Filozofowanie, jak próbuję o nim myśleć, nie oznacza wyłącznie studiowania ksiąg ani wpisywania się w określone już myślowe nurty. To raczej każdy akt świadomej i poszukującej sensu obecności w życiowych czynnościach, nawet najbardziej zwyczajnych. Kilkanaście niedługich, określonych tematycznie...

Kilkanaście niedługich, określonych tematycznie tekstów; i kilkadziesiąt, dość umownie zatytułowanych, drobiazgów związanych z życiem, które z kolei w znacznym stopniu związane jest z czytaniem innych tekstów. A wszystko ledwie naszkicowane. Afiniczne

źródło opisu: www.terytoria.com.pl

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,757.html