Trup Gideona

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Gideon Crew (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
Gideon's Corpse
Bożena

Naukowiec specjalizujący się w badaniach nad bronią nuklearną popada w szaleństwo: terroryzuje bronią i przetrzymuje w charakterze zakładników Bogu ducha winną rodzinę z Queensu. Stawia tym samym na nogi wszystkie służby policyjne i doprowadza do wielogodzinnego impasu. Pióropusz radioaktywnych cząstek nad jedną z dzielnic Nowego Jorku prowadzi śledczych do opuszczonego magazynu kolejowego,...

Pióropusz radioaktywnych cząstek nad jedną z dzielnic Nowego Jorku prowadzi śledczych do opuszczonego magazynu kolejowego, gdzie najprawdopodobniej ktoś niedawno konstruował bombę atomową. Dalsza analiza dowodów wskazuje, że najprawdopodobniej dojdzie do niewyobrażalnego: za dziesięć dni w rezultacie nuklearnego ataku terrorystycznego Nowy Jork wyparuje z powierzchni Ziemi.

Tylko dziesięć dni. W tym krótkim czasie Gideon Crew podąża tropem tajemniczej komórki terrorystycznej od przedmieść Nowego Jorku po górzyste bezludzia Nowego Meksyku i przy okazji odkrywa, że koniec może być o wiele straszniejszy niż archetypiczny Armagedon.

Akcja pędzi zygzakami niczym rakieta, która wyrwała się spod kontroli, i zmierza ku przewrotnemu zakończeniu -
Kirkus Reviews

Gideon pozostaje równie frapującą postacią jak w poprzedniej powieści. Wyjątkowa inteligencja i niebywała pomysłowość powinny zaskarbić mu przychylność wszystkich miłośników powieści przygodowych - Booklist

Preston i Child prowadzą akcję powieści w zawrotnym tempie - BookReporter.com

Preston i Child stworzyli kolejny błyskotliwy, spójny thriller… Akcja jest wartka i odznacza się filmową obrazowością - New Mexico Magazine

Douglas Preston i Lincoln Child – zawsze prowokacyjni i na czasie – dostarczyli nam kolejny emocjonujący thriller, który czyta się dosłownie jednym tchem… Oś powieści opiera się nie tyle na tym, czy główny bohater wybrnie z tarapatów, ale jak to osiągnie. Autorzy zabierają czytelnika w podróż, która dostarcza wiele niezapomnianych wrażeń - Albuquerque Journal

Druga powieść z serii o Gideonie jest naszpikowana nieoczekiwanymi zwrotami akcji, które zaskoczą nawet najbardziej zaprawionego w bojach czytelnika thrillerów. Wydawało by się, że wątki terrorystyczne zostały już zgrane do szczętu w filmie i literaturze, tymczasem Preston i Child zaproponowali nam coś całkiem świeżego i oryginalnego - RT Book Reviews Magazine

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,4,655,trup-gideona.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Mamerkus | 2018-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Gideon Crew nie zdążył jeszcze dobrze przełknąć śliny po uratowaniu świata od dominacji Chińczyków w przemyśle energetycznym, a tu musi ratować Hamerykę przed bombą nuklearną, którą zamierzają zdetonować źli złoczyńcy. Wszystko wskazuje na islamskich fundamentalistów … ale czy aby na pewno? Tymi i innymi pysznościami czytelnik może się uraczyć sięgając po kolejny, niesamowity, trzymający w napięciu thriller spod pióra mistrzów suspensu i cudownych intryg fabularnych, jedynego, niepowtarzalnego duetu - Preston&Child.
Naprawdę warto przeczytać, żeby zapoznać się m.in. z najbardziej niewiarygodną psychologicznie postacią kobiecą w historii literatury, czy też najbardziej wydumaną intrygą i motywacjami bandy złoczyńców. To jest tak głupie, że aż fascynujące.

Łukasz | 2018-08-13
Przeczytana: 2017 rok

Polecam

Adam Grochocki | 2016-09-01

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl/ksiazki
Zapraszam :)

Minęło kilka miesięcy od wydarzeń z pierwszej części. Gideon, niegdyś szalenie utalentowany złodziej dzieł sztuki i wyjątkowo inteligentny naukowiec aktualnie żyje na „pożyczonym” czasie. Wszystko przez informacje jakie uzyskał od bardzo wpływowego człowieka nazwiskiem Eli Glinn. Glinn poinformował Gideona, że cierpi on na rzadką chorobę mózgu, która niechybnie prowadzi do śmierci, a zgodnie z szacunkami pozostał mu około rok życia. Crew próbuje zasięgnąć zewnętrznych opinii i czerpać z życia ile się da. Niestety nie ma co liczyć na sielankę, bo Glinn przygotował dla niego nowe zadanie…

Gideon Crew prowadził badania nad bronią nuklearną w Los Alamos, gdzie poznał wielu innych naukowców. Właśnie jeden z jego dawnych kolegów – Chalker zabarykadował się w restauracji, gdzie przetrzymuje zakładników i nie chce rozmawiać z żadnym negocjatorem. Glinn namawia Gideona, by ten spróbował przemówić do rozsądku swojemu koledze.

Tak...

Via | 2016-03-11
Przeczytana: styczeń 2016

Podobna do pierwszej części. Szkoda, ze brakuje nawiązania do jej zakończenia... Dużo akcji, kolejny wątek miłosny, ale też ciekawa postać agenta FBI.
Więcej:

Linda Goździk | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

Dużo lepsza niż część pierwsza.

OkiemMK | 2014-09-18

D. Preston i L. Child należą do grona moich ulubionych autorów kryminałów/thrillerów. Ich pomysły w każdej kolejnej odsłonie są coraz bardziej dopracowane. Biały Ogień>> zachwycił mnie połączeniem nowoczesnego i klasycznego kryminału oraz kreacją postaci znanego mi już z Relikwiarza>> agenta Pendergast'a. Trup Gideona to druga część serii powieści z tytułowym bohaterem, który jest niezwykle inteligentnym naukowcem i wybitnym złodziejem w czasie wolnym od pracy. Współpracując z tajną organizacją Gideon Crew ma za zadanie odkryć, czy znany mu naukowiec specjalizujący się w badaniach nad bronią nuklearną mógł zostać terrorystą i osobą, która jest zamieszana w możliwy atak terrorystyczny. Pan Crew ma 10 dni, by odkryć prawdę, powstrzymać kataklizm i uratować Nowy Jork.
Trup Gideona to naprawdę dobrze skonstruowany kryminał przygodowo-naukowy z rozbudowaną, wielowątkową fabułą i charakterystycznymi, niejednoznacznymi postaciami. Motyw terrorystyczny może wydawać się dość oklepanym...

Andi | 2014-08-21
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Ostrzegam.
Ci co czytali serię z agentem Pendergastem i im się podobała (a do takich ja należę), to seria z Gideonem ich rozczaruje, totalnie rozczaruje.

Panowie autorzy wyraźnie polecieli na kasę za nową książkę, a nie na napisanie dobrej powieści.

Książka potwornie "płaska", nie do zapamiętania.

Beefdolf | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Czytadło naszpikowane efekciarstwem z akcją pędzącą na złamanie karku , idealny scenariusz na kolejną część "Szklanej pułapki". Fajne i szybko się czyta.

Weronika | 2014-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Moja recenzja:

| 2014-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Ciekawa intryga i, jak zwykle, wiele przeciwności, które trzeba pokonać, żeby dotrzeć do celu. Czy Gideon Crew zdąży na czas odkryć prawdę i powstrzymać atak terrorystyczny? Czy uda mu się przechytrzyć służby specjale USA i wszystkich czyhających na jego życie wrogów?
Zaskakujący finał!

Serdecznie polecam.