9788389120724
poradniki

Książka ta ma pomóc nauczycielom i pedagogom świadomie rozwijać umiejętność poprawnego myślenia u dzieci. Aby tego dokonać, musimy najpierw ukształtować ją u siebie. Autorzy książki wskazują na fakt istnienia różnych typów inteligencji i wyjaśniają, dlaczego uczniowie różnie sobie radzą w szkole. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, służących doskonaleniu myślenia.

adb | 2017-06-14

"Jak nauczyć..." mimo swojej niewielkiej objętości zawiera szereg cennych wskazówek dla rodziców i pedagogów. Pozwala uporządkować informacje na temat rożnych typów inteligencji i sposobów myślenia i poznawania. Zagadnienia są pogrupowane w przejrzyste rozdziały i poparte przykładami, dzięki czemu łatwiej przyswoić wiedzę i przeanalizować co my rzeczywiście, a nie tylko deklaratywnie, robimy.
Rozdział dotyczący strategii uczenia zawiera też szereg sugestii jak stosować konkretne strategie edukacyjne. Przydatne są też podpowiedzi dotyczące konkretnych tematów, zadań i ćwiczeń.
Autorzy położyli nacisk na metody dyskursywne, nie zapominają jednak o pozostałych: twórczych i metodach działania praktycznego.Czasem podpowiadają jak w obrębie jednego zagadnienia łączyć wszystkie opisane metody.
W zasadzie dla doświadczonych nauczycieli książka w tej części będzie tylko przypomnieniem, choć z niezłymi przykładami ćwiczeń,ciekawszy może się okazać rozdział, w którym autorzy omawiają...

Hannah | 2013-05-03
MoWi | 2011-11-12