O Gamos
Grecja, wieś, wesele, ślub, wiejskie wesele
literatura piękna
geokuba

„Wesele” to moja czwarta powieść. Jest to rzeczywista opowieść o dziewczynie, która wychodzi za mąż. Ukazałam jej przeżycia i losy osobiste, bardzo tragiczne i niezwykłe. Najbardziej mnie interesowała warstwa obyczajowa, owe przygotowania do ślubu, nastroje, niepokoje, lęki, niepewności, cały ten rytuał weselny. Nie ma tam nic z fikcji, wszystko prawdziwe, wszystko się zdarzyło. I ja nawet nie myślałam o powieści, a raczej o obrazku wiejskim, jaki miał miejsce. Spisywałam scenę po scenie i wyszła z tego książka… Ludziom w Grecji powieść się podobała. Czytali ją i czytają na wsi i w mieście… Takiej wsi już nie ma, czy raczej taka wieś jest gdzieś daleko, w górach. Ta moja wieś to wieś uboga, rozdrobniona. Tam się z trudem uprawia zboże, są owce, kozy, osiołki.”
Autorka

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!