Lubimyczytać.pl to:

papier
Paskuda
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"[...] Każdy człowiek mieszka w swoim świecie barw. Jego osobę reprezentuje określony kolor. Wywołuje wrażenie ciepła i zimna, zmęczenia i relaksu, radości i smutku, szczęścia i cierpienia. Można określić człowieka przez wstęgę jego kolorowej tęczy. Jest ona pełna i nasycona równomiernie w całej gamie kolorów, człowieka charakteryzuje zrównoważenie i otwartość na spotkanie z Nieznanym. W przypadk...

W przypadku gdy pojawiają się zaburzenia w kolorowej tęczy, zachwianiu ulega funkcjonowanie człowieka, jego stan zdrowia i samopoczucie. Można więc wielobarwną tęczę traktować jako indywidualny portret duszy i ciała - a także jako diagnozę stanu zdrowia człowieka - dodajmy diagnozę natychmiastową, najtańszą z możliwych i wprost niewiarygodnie trwałą i rzetelną. Ponadto kolorowa tęcza okalająca ciało człowieka, zwana aurą, jest oznaką jego potencjalnych możliwości i zapisem dotychczasowego doświadczenia. Aura dobrego człowieka jest swoistym obrazem nieba. W obrazie nieba zapisana jest harmonia jego duszy i ciała. Szczęśliwi ci, którzy zdolni są odczytać ów tęczowy taniec. Jeszcze bardziej szczęśliwi są ci, którzy potrafią interpretować i rozumieć kolorowy taniec życia. Najbardziej szczęśliwi wydają się ci, którzy mogą służyć pomocą wszystkim tym, których kolorowy taniec życia uległ zaburzeniu. Te wszystkie cechy łączy w sobie charyzmatyczna postać Reginy Sidorkiewicz [...]"

Fragment przedmowy

źródło opisu: opis na okładce

źródło okładki: Autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Aga | 2013-04-12

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica