Okładka książki Kolorowy Portret Duszy

papier
Paskuda
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"[...] Każdy człowiek mieszka w swoim świecie barw. Jego osobę reprezentuje określony kolor. Wywołuje wrażenie ciepła i zimna, zmęczenia i relaksu, radości i smutku, szczęścia i cierpienia. Można określić człowieka przez wstęgę jego kolorowej tęczy. Jest ona pełna i nasycona równomiernie w całej gamie kolorów, człowieka charakteryzuje zrównoważenie i otwartość na spotkanie z Nieznanym. W przypadk...

W przypadku gdy pojawiają się zaburzenia w kolorowej tęczy, zachwianiu ulega funkcjonowanie człowieka, jego stan zdrowia i samopoczucie. Można więc wielobarwną tęczę traktować jako indywidualny portret duszy i ciała - a także jako diagnozę stanu zdrowia człowieka - dodajmy diagnozę natychmiastową, najtańszą z możliwych i wprost niewiarygodnie trwałą i rzetelną. Ponadto kolorowa tęcza okalająca ciało człowieka, zwana aurą, jest oznaką jego potencjalnych możliwości i zapisem dotychczasowego doświadczenia. Aura dobrego człowieka jest swoistym obrazem nieba. W obrazie nieba zapisana jest harmonia jego duszy i ciała. Szczęśliwi ci, którzy zdolni są odczytać ów tęczowy taniec. Jeszcze bardziej szczęśliwi są ci, którzy potrafią interpretować i rozumieć kolorowy taniec życia. Najbardziej szczęśliwi wydają się ci, którzy mogą służyć pomocą wszystkim tym, których kolorowy taniec życia uległ zaburzeniu. Te wszystkie cechy łączy w sobie charyzmatyczna postać Reginy Sidorkiewicz [...]"

Fragment przedmowy

źródło opisu: opis na okładce

źródło okładki: Autorskie

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku