Ruchy kultowe. Psychologiczna charakterystyka uczestników.

Wydawnictwo: Nomos
kult, ruch religijny

Od kilkunastu lat pojawiają się w naszym kraju nowe ruchy religijne i parareligijne nawiązujące do innych tradycji religijnych niż chrześcijaństwo. Zjawisko to, choć niewielkie ilościowo, budzi jednak wiele kontrowersji. Ponieważ ruchy te są mało u nas znane, stosunkowo wiele miejsca poświęcono na ich opis, również przez pryzmat indywidualnych doświadczeń uczestników, tak aby analiza ilościowa mogła być osadzona w kontekście danych jakościowych.

źródło opisu: Wydawnictow Nomos, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!