Złoty deszcz

Tłumaczenie: Franciszek Jaszuński
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Guldregn
Dorota_1988

Gdy Nana wyszła ze swej kryjówki w lesie, chcąc zbadać zawartość tajemniczego pudełka, które nieznany mężczyzna zakopał tuż pod drzewem, okazało się, że pudełko jest puste. Gdy wspólnie z Lassem, Karen i Jorgenem po raz drugi zajrzała do pudełka, znalazła w nim 800 000 koron. Co zrobić z pieniędzmi? Gdzie je ukryć? Jak pozbyć się mężczyzny, który jest na ich tropie? Na wszystkie te pytania odpowie ta sensacyjna powieść dla dzieci.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 1990

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Czytałam dawno, dawno temu i bardzo mi się wtedy podobała, a wręcz zafascynowała. Wciągająca historia detektywistyczna dla młodzieży.