Zgłosuj na książki roku 2017

Biedronka Fionka. Kuzynki mrówki Podkówki

Tłumaczenie: Tamara Michałowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biedronka Fionka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
8 (13 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Maelle et les cousines
biedronka fionka

Urocze bajeczki małej biedroneczki charakteryzują się pozytywnym przesłaniem i odwołaniem do dobrych emocji. Przygody Fionki opowiedziane są przyjaznym dla dziecka językiem, literackim, a zarazem prostym, łatwo wpadającym w ucho dzięki płynącej w nim melodii. Piękne i pełne ciepła ilustracje ukazują od najlepszej strony świat przyrody i jej mieszkańców. Pełne radości książeczki o biedronce Fionce doskonale nadają się do czytania dzieciom przed snem lub jako pierwsza lektura dla dzieci zaczynających czytać.

źródło opisu: Wydawnictwo Siedmioróg, 2013

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/

nieperfekcyjnie | 2015-05-30
Przeczytana: 30 maja 2015

Często wspominam, że w wolnych chwilach, których niestety wciąż za mało, lubię sięgać po literaturę dziecięcą, która odpręża i relaksuje, a jednocześnie niekiedy porusza istotne tematy, skłaniające do przemyśleń. Z literaturą dziecięcą jestem na bieżąco za sprawą dużo młodszego brata zakochanego w książkach, zatem dzisiaj pragnę podzielić się z Wami moimi wrażeniami na temat świetnej serii autorstwa Elen Lescoat oraz Bénédicte Carboneill.

"Kuzynki mrówki Podkówki" - w tym opowiadaniu pojawiają się kuzynki mrówki Podkówki, które okazują się bardzo pracowite, jak na mróweczki przystało. Fionka jest wręcz zdziwiona, jaka wielka siła drzemie w tych maluchach, dlatego nie chce być gorsza i robi, co może, aby dorównać koleżankom. Okazuje się, że praca bywa bardzo męcząca, a jedynym marzeniem Biedronki jest odpoczynek podczas snu...

Seria książek o biedronce Fionce stanowi świetną lekturę, zarówno dla...

Kiti | 2015-07-15

Książeczek o zwierzętach i owadach powstało wiele. Nie czytałam jeszcze takiej, w której biedronka przyjaźniłaby się z mrówką. W niczym to jednak nie umniejsza serii o Fionce i Podkówce, a wręcz jest ich atutem.

Mrówka Podkówka zaprosiła biedronkę Fionkę na nocowanie u niej w domku. Zanim jednak do tego doszło na dziewczynki czekała ciężka praca, gdyż towarzyszyło im sześć kuzynek zapraszającej. Z racji tego, że mrówki nie mają w zwyczaju odpoczywać, Fionka przystąpiła do pracy razem z nimi.

Bajka ukazuje, że, żeby odpocząć, najpierw trzeba wykonać określone zadania na dany dzień. W przypadku małego dziecka nie będą one zbyt wymagające. Warto jednak uczyć najmłodszych już od urodzenia, że najpierw praca, a następnie zabawa. Na odpoczynek zawsze też znajdzie się czas.

,,Biedronka Fionka" to seria dość mało znana czytelnikom, jednak bardzo ładna pod względem ilustracji i treści. Język jest lekko rymowany, najmniej w ostatniej części, więc te kilkunastostronicowe książeczki czyta...

To już trzecia część wesołej serii dla dzieciaczków o biedronce Fionce i jej przyjaciółce mrówce Podkówce.

Tym razem Podkówka dzwoni do domu biedronki i prosi jej mamę aby Fionka mogła u niej przenocować. Mama ma pewne obawy, ale po chwili się zgadza. Fionka jest bardzo szczęśliwa, z ochotą wyrusza do przyjaciółki, ale na miejscu okazuje się, że tą odwiedziło aż sześć kuzynek mrówek. Dziewczynka chce się z nimi bawić, ale one wolą pracować. Jak to mróweczki, nie lubią marnować czasu. Mają mnóstwo sił i cały czas coś robią. Fionka oczywiście im pomaga, ale wieczorem jest już naprawdę wyczerpana. Kiedy chce już iść spać, mróweczki namawiają ją do zabawy, wymyślają bitwę na poduszki i strasznie szaleją. Następnego dnia biedroneczka wraca do domu. Tam wita ją stęskniona mama. Kiedy jednak chce się dowiedzieć od córeczki jak było, znajduje ją śpiącą na kanapie. Ciekawe co ją tak zmęczyło?

"Lecz co to?
Fionka w mgnieniu oka zasypia głęboko!
Czyżby wróciła zmęczona?
...