Projekt „Rosie”

Wydawnictwo: Media Rodzina
The Rosie Project
literatura piękna
Salma

Projekt „Rosie” to feel-good book, jedyna w swoim rodzaju komedia romantyczna, z charyzmatycznym, ujmującym bohaterem, pierwszorzędnym humorem i wartką akcją. Przetłumaczona na 35 języków. Don Tillman się żeni. Tylko nie wie jeszcze, z kim. Wdrożył więc Projekt „Żona” i opracował 16-stronicowy kwestionariusz, który ma wyłonić idealną partnerkę. Musi mieć przyzwoity zawód, nie może palić, pić...

Don Tillman się żeni. Tylko nie wie jeszcze, z kim.
Wdrożył więc Projekt „Żona” i opracował 16-stronicowy kwestionariusz, który ma wyłonić idealną partnerkę. Musi mieć przyzwoity zawód, nie może palić, pić alkoholu, a wśród jej cnót punktualność winna znajdować się w ścisłej czołówce.
Tymczasem Rosie Jarman dorabia jako barmanka, pije, pali i notorycznie się spóźnia. Jest również inteligentna oraz piękna. I szuka swojego biologicznego ojca, a w tym Don Tillman, profesor genetyki, może jej służyć pomocą.
Z Projektu „Żona” Don dowiedział się kilku ciekawych rzeczy. Na przykład, dlaczego wszystkie jego dotychczasowe znajomości kończyły się na pierwszej randce. Dlaczego szybkoschnąca odzież fitness nie nadaje się na kolację w restauracji. I dlaczego, pomimo wszelkich prób naukowych, nie da się znaleźć miłości - to miłość znajduje Ciebie.

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/677/Projekt---Rosie--

madzia101dm | 2019-09-06
Przeczytana: 06 września 2019

Bardzo przyjemna książka, warto przeczytac :D

Menia71 | 2019-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2019

Główny bohater książki Graeme Simsion pod tytułem "Projekt Rosie" jest prawie czterdziestoletnim genetykiem, profesorem i ... kawalerem. Nazywa się Don Tillman. Ma ściśle ustalony harmonogram, którego przestrzega i pilnuje. Dotyczy KAŻDEJ jego działalności w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca ... zawsze.
Szuka kandydatki na żonę wdrażając autorski projekt ŻONA, za pomocą kwestionariusza, długiego i szczegółowego. Bo ma określone oczekiwania i wymagania.
A tu ... pojawiła się Rosie Jarman, która nie spełniała większości z nich. I nawet nie odpowiedziała na pytania. Doktorantka psychologii sporo namieszała w życiu profesora, w praktycznie każdej dziedzinie. Kobieta poszukiwała swojego biologicznego ojca a Don mógł (i chciał) jej w tym pomóc. Tak też zrobił, narażając nawet swoją pracę i karierę naukową, pracując nad projektem OJCIEC.
Później był jeszcze bardzo szybki projekt DON oraz projekt ROSIE, który zakończył się...
Tego nie zdradzę.

Ciekawa książka z nietypowym,...

SFspace | 2019-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2019

To właściwie miała być książka dla mojej żony, ale okazała się całkiem fajna także dla mnie. Bawiłem się przy niej całkiem dobrze. Całość napisana lekko z dużym luzem. Ostatni rozdział trochę zagmatwany i można go różnie zrozumieć.
Cały czas miałem wrażenie, że główny bohater to taki detektyw Monk.

malaskierka | 2019-07-30
Przeczytana: 17 lipca 2019

Głównym bohaterem jest Don Tillman- prawie 40 letni, uporządkowany do granic możliwości mężczyzna. Jego życie jest przewidywalne, jadłospis stały na każdy dzień tygodnia, a plan dnia spisany co do minuty. Do szeroko pojętego dobrostanu brakuje mu tylko... kobiety. Wdraża więc projekt "Żona" selekcjonując potencjalne partnerki za pomocą szesnastostronicowego kwestionariusza. Niepaląca, abstynentka, wykształcona i przede wszystkim nie może się spóźniać! Pewnego dnia w jego życie wkracza Rosie (paląca, pijąca, a do tego niepunktualna!) i prosi o pomoc w znalezieniu biologicznego ojca. Wdrażają zatem projekt "Ojciec", który wprowadza coraz większe zamieszanie w życie Dona. Cykl o Donie Tillmanie składający się z 3 części jest niesztampową komedią romantyczną. Dziś opowiem o pierwszym tomie, a za kolejne mam zamiar się zabrać jeszcze w tym roku :)

Nie będę owijać w bawełnę! Don Tillman skradł moje serce już w pierwszych stronicach książki. Jest "Aspergikiem"...

AdamHarasim | 2019-04-02

Przyjemna, nieszablonowa komedia romantyczna ze świetnie zarysowanymi postaciami. Warto sięgnąć chociażby dla pierwszych 50 stron, gdy poznajemy głównego bohatera.
Mam nadzieję, że fabuła zostanie przeniesiona na ekran - doskonały materiał na filmową komedie romantyczna.

Agnieszka Cupak | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

Niby lekka, niby zabawna, a jednak. Książka bardzo przystępnie pokazuje świat oczami mężczyzny z Zespołem Aspargera. Bohater, w iście aspargerowski sposób podchodzi do problemu znalezienia sobie partnerki na całe życie. Jak się ten projekt skończy?
Książka bawi, ale też uczy spojrzenia na problemy ludzi z ZA w codziennym życiu.
Bardzo polecam.

Josei | 2019-02-28

Jeśli jesteś miłośnikiem serialu Teoria Wielkiego Podrywu i Sheldona Coopera to ta pozycja jest dla Ciebie obowiązkowa ;)

angel | 2019-02-06
Przeczytana: 03 lutego 2019

To moja pierwsza opinia, proszę o wyrozumiałosć :) Zwykle czytam fantasy, lubię horrory i thillery...Jednak czasem życie wymaga czegoś przy czym można się odstresować, pośmiać i powzruszać. Projekt Rosie wyłączył mnie z obiegu na cały dzień :)Autor przedstawia świat z perspektywy osoby z syndromem aspergera w fascynujący acz przystępny i humorystyczny sposób. Don jest facetem, który powala mnie na kolana, namiętnie oglądam Teorię wielkiego podrywu i jeśli ktoś jest w temacie- no Sheldon w wersji papierowej. Uwielbiam. Książka na ponury dzień, deszcz, mgłę i inne paskudne zjawiska pogodowe i nie tylko. Smiałam się w głos, denerwowałam kiedy nie szło po myśli Dona ( z którym troszeczkę się utożsamiam) i jak dla mnie ta przyjemność skończyła się zbyt szybko. Jak dla mnie bardzo pozytywna książka,bez silenia się na pseudointelektualizm, na chandrę, durnego szefa, psm i co tam kto sobie wybierze. LUBIĘ i już :)

zizi_maj | 2019-01-01
Na półkach: Przeczytane, Audiobook

Przyjemnie się słucha pomimo braku uwielbiania dla Borysa Szyca. Dobra robota! Polecam :-)

GluPAX | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Idealna książka na poprawienie sobie humoru bądź osób, którzy uważają, że nie pasują do społeczności w jakiej się znajdują. Polecam audiobooka z tej ksiązki czytanego przez Szyca..majstersztyk :)