Żegnaj, szkoło - na zawsze

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Cykl: Maximum Ride (tom 2)
Wydawnictwo: Hachette Polska
School's Out - Forever
AMisz

Maximum Ride to historia nastolatki Max, która potrafi latać, i piątki jej niezwykłych przyjaciół, którzy po wielu eksperymentach uciekli z laboratorium i próbują poznać historię swojego istnienia. "Żegnaj, szkoło na zawsze" to druga część przygód tej niezwykłej szóstki. Podczas szukania śladów swojego pochodzenia trafiają na agentów FBI. Jedna z nich, agentka Anne, proponuje im schronienie w wielkim domu. Skuszeni domową atmosferą i codziennym posiłkiem, ulegają agentce. Zaraz po zamieszkaniu w luksusowej posiadłości z prywatnym stawem, okazuje się, że Anne zapisała ich do szkoły... Jak się niedługo okaże, nawet tu nie jest bezpiecznie, bo ciągle są obserwowani...

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette, 2013

źródło okładki: www.hachette.com.pl

Zenitea | 2019-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Niestety zawiodłam się na tym tomie. Oczekiwałam czegoś więcej niż tylko posłanie bohaterów do szkoły i pokazanie im skrawka prawdziwego życia nastolatków. To mi się wydawało po prostu nudne.
Nie licząc kilku zwrotów akcji z napadaniem ich przez Likwidatorów albo poszukiwaniem swoich korzeni, nie znalazłam nic ciekawego. Zasmucił mnie fakt, że dopiero ostatnie pięćdziesiąt stron pokazało jakiekolwiek ślady większej akcji. Żałuję, że autor nie dał tego nieco wcześniej i nie pociągnął wątku chociażby przez jedną trzecią książki. Zdecydowanie by ją to urozmaiciło. Potrzebuję przerwy od tej serii, ale kiedyś ją skończę.

Keenyah | 2016-08-29
Przeczytana: 2016 rok

Po raz kolejny się nie zawiodłam. Książka bardzo wciąga, akcja nie daje ani chwili wytchnienia. To lubię !
Polecam także pierwszą część przygód Max i reszty ekipy :)

Sarunia_11 | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Kolejna cześć przygód Max i jej stada. Nieco bardziej dramatyczna, ale też bardziej zabawna i, przynajmniej dla mnie, bardziej wciągająca. Nie bardzo wiem, co dokładnie tutaj zamieścić, bo cała seria należy do tych książek, które nastawiają się głównie na odprężenie i zrelaksowanie czytelnika, a nie na porywającą akcję i nagłe zwroty. Ale, ale, uwaga, bardzo dobrze jej to wychodzi! Pierwszy raz czytałam Maximum ładnych parę lat temu i już wtedy bardzo ją polubiłam. Stado ma tak niepowtarzalne i absorbujące charaktery, że polubiłam je już od pierwszego rozdziału. Obawiałam się, że po tak długim czasie będę miała zgoła inne uczucia, ale nie rozczarowałam się . Owszem, cześć rozwiązań (np. ucieczka Max na samym końcu) wydaje mi się teraz zupełnie nieprawdopodobna i dość śmieszna, ale generalny odbiór jest bardzo pozytywny. Książka lekka, pełna humoru i bardzo przyjemna w odbiorze.

Lexi_D | 2016-08-07
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Max z przyjaciółmi nadal ucieka. Sytuacja wydaje się by przegrana, ale ona się nie poddaje.

"Czułam... Zastanowiłam się, szukając nazwy na to uczucie. Jakby optymizm. Mimo wszystko."

W drugim tomie serii Maximum Ride młodzi bohaterowie w nieprzyjemnych okolicznościach spotykają agentów FBI, którzy mają dla nich specyficzną ofertę. Max po namyśle decyduje się skorzystać z ich propozycji ochrony. Sielanka nie trwa długo, bo przyjaciele muszą iść do szkoły, co utrudnia im odnalezienie rodziców.

Czy Max w końcu przestanie uciekać z przyjaciółmi?
Czy dzieci wreszcie znajdą swój raj?
Jaki związek ma FBI z przygodami bohaterów?
Jaki wpływ będzie miała szkoła na relacje w stadzie?
Czy przyjaciołom uda się rozwiązać zagadkę i wreszcie odnajdą swoich rodziców?

Powieść jest rewelacyjna. Akcja pędziła, zachęcała mnie do czytania. Język, jakim napisana jest historia hipnotyzuje, zmusza wręcz do zakochania się w historii.

Max ma bardzo silny charakter, nie daje się złamać, bo stado jest...

Demetria99 | 2015-09-23
Przeczytana: 23 lipca 2015

Szóstka naszych bohaterów znów wyrusza na poszukiwanie własnego ja. Tym razem jednak wpadają w ręce FBI. Ku ich zdziwieniu zostaje im przedstawiona propozycja nie do odrzucenia- jedna z funkcjonariuszek chce się nimi zająć, dać im dom, jedzenie, a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Jak postąpią dzieci? Zamieszkają z Anne, czy postanowią działać na własną rękę?
Recenzja na blogu :)

Osiula | 2015-08-07

Trochę lepsza od poprzedniczki, ale nadal ciężka do przeczytania...

Demisiaaxxx | 2015-07-23

Pokochałam te książki, jak niewiele innych serii, są wciągające i ciekawe. Osobom, które zastanawiają się czy to przeczytać, serdecznie polecam. Dość dawno nie miałam w rękach tak dobrej książki. Oczywiście dałabym tej książce najwięcej z możliwych gwiazdek, bo chcę przekazać, że na prawdę POLECAM!!! :3

Kinga | 2015-06-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Później się dziwicie, że młodzież nie chce chodzić do szkoły...

To znowu ona, Max. Pisze, bo wydarzyło się wiele spraw, o których "musimy" wiedzieć. Świry z laboratorium znów się do nich przyczepili (w życiu bym na to nie wpadła...) i "uwielbiani" przez nas bohaterowie trafili w ręce FBI. Aha.

Dalej nie ma już o czym pisać. Zniechęcanie młodzieży do nauki (autor chyba chciał pokazać, jak bardzo nas rozumie, a w rzeczywistości wyszło mu, jakby próbował na siłę zdobyć naszą sympatię), wkurzający bohaterowie, jednym słowem: powtórka z pierwszej części, tylko bardziej wkurzająca.

Główna bohaterka dostaje rozdwojenia jaźni (widzi w lustrze odbicie Likwidatora, co do końca tomu nie zostało wyjaśnione), robią jej drugą wersję (przynajmniej myślącą logicznie. "Kuks, kolejne głupie imię..."), z którą ta musi się zmierzyć. I, cóż za zaskoczenie, WYGRYWA! Nie, to nie spoiler, bo i tak każdy by się domyślił. No dobrze, ostatecznie zaznaczę to jako spoiler, niech wam będzie.

Ta seria...

Dziami | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Bardzo fajne są książki o Maximum Ride, ale osobiście uważam, że czegoś im brakuje. Według mnie brakuje tej chemii między Kłem, a Max. Jeśli mam nie kłamać kupiłam drugą część, bo chciałam się dowiedzieć, jak się dalej między nimi poukłada.
W pierwszej części przynajmniej był ten pocałunek (krótki, ale był). A w tej, jeśli dobrze pamiętam, może raz się przytulali. Ale pociesza mnie fakt, że byli o siebie zazdrośni, ale nie zdradzam szczegółów...

Shila | 2015-02-08

W tej części latająca paczka musi zmierzyć się z chodzeniem do szkoły, nabywają nowe niesamowite zdolności, spuszczają łomot Ari'emu i świetnie się bawią. Tak jak w poprzedniej części książka poraża błyskotliwymi odpowiedziami i ciętymi ripostami. Polecam, przeczytajcie a dowiecie się czy uratują świat.