Największe wpadki tajnych służb

Wydawnictwo: G+J
literatura faktu
Weronika

Świat może być zupełnie inny, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Ilu Rosjan w 1905 r. uwierzyłoby w to, że za śmierć ministra spraw wewnętrznych, carskiego stryja oraz wielu notabli odpowiada najlepszy agent rosyjskiej tajnej policji politycznej. Podobnie dwadzieścia lat później Anglicy z niedowierzaniem przyjmowali do wiadomości, że dominacji ich imperium w Azji zagroził pracownik brytyjskiego wywiadu. W Europie nie przyjmowano do wiadomości, iż emigranci ze Wschodu, walczący z komunizmem, nie umierają przypadkiem lecz giną z rąk wysłanników Kremla. Podobnie, jak odrzucano fakt, że operacjami CIA, mającymi powstrzymać ekspansję ZSRR przez kilkanaście lat kierowała osoba chora psychicznie. Takich nieprawdopodobnych historii w całym XX wieku wydarzyło się niepokojąco wiele. Wszystkie łączy jedno - gdy w końcu prawda wychodziła na jaw, prawie nikt nie chciał w nią uwierzyć.

źródło okładki: wydawnictwo

Marcin Polkowski | 2016-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Nie przesadzałbym z tą książką, dosyć ciekawa, ale z największymi wpadkami nie ma wiele wspólnego...

kirara213 | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Nieźle się ubawiłam, podziwiam pomysłowość bohaterów.

annaroza | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Wpadki... Ale czy największe? Może tylko najbardziej nagłośnione? Ciekawa lektura dla osób zainteresowanych tematem. Niestety w czytaniu przeszkadzała mi spora ilość literówek i błędów gramatycznych. Gdzie korekta?!

Weronika | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013