Podróże

Wydawnictwo: Novae Res
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Adrianna

Podróże rzeczywiste i w czasie. Na kartach tej publikacji autor rozprawia o ludzkich dramatach z czasów II Wojny Światowej, zainspirowany w dużej mierze autentycznymi opowiadaniami ówczesnych świadków tego okresu. Książka Stanisława Zakościelnego porównuje losy Polaków i Żydów w czasie wojny, żyjących w tej samej miejscowości, z uwzględnieniem zbieżności zachowań i rozterek, kiedy wobec...

Podróże rzeczywiste i w czasie.

Książka Stanisława Zakościelnego porównuje losy Polaków i Żydów w czasie wojny, żyjących w tej samej miejscowości, z uwzględnieniem zbieżności zachowań i rozterek, kiedy wobec brutalnej siły wszyscy reagowali podobnie.

„Podróże” dowodzą, że spotykane niekiedy twierdzenia o odmiennie przez różne narody pojmowanej odwadze niespecjalnie pokrywają się z rzeczywistością.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2013

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Adrianna | 2013-04-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Wiele osób z niechęcią podchodzi do nauki historii. Duża ilość informacji i te daty, które potrafią przyprawić o ból głowy. Jednak mnie zawsze coś w niej pociągało, a ulubione tematy zawsze dotyczyły II wojny światowej. Właśnie to było jednym z powodów, przez który tak chętnie sięgnęłam po „Podróże” Stanisława Zakościelnego. Już od pierwszych stron zostałam wciągnięta w wir ciekawych wiadomości, z którymi na lekcjach nie dane było mi się spotkać.

Głównego bohatera Ignacego poznajemy już po zakończeniu II wojny światowej, gdzie odbywa podróż do Izraela pragnąc odwiedzić swojego starego przyjaciela. Tak właśnie mężczyzna przenosi nas z teraźniejszości w przeszłość pełną wspomnień z wojny. Autor przedstawia nam przerażająco prawdziwe obrazy wydarzeń jakie miały miejsce. Opisy zachowania Niemców w stosunku do Żydów i Polaków przyprawiały mnie o obrzydzenie i tym samym ciarki na plecach. Sposób w jaki opisał wszystko Stanisław Zakościelny powodował tworzenie się obrazu pod moimi...

Na półkach