Kocie tajemnice

Galaktyka
2005-01-01
2005-01-01
kot koty

Doskonały poradnik behawioralny dla kociarzy, zarówno dla początkujących jak i tych doświadczonych.
Książka średniego formatu, okładka miękka i lakierowana.
Czysty tekst bez ilustracji.

Na książkę składa się opis problemów, poparty przykładami z życia .
W treści omówiono zagadnienia takie jak:
- kot wychowywany w pojedynkę, rozwój kociej osobowości, wybór właściwego kota.
- znerwicowanie , koty i wojna psychologiczna, stres i sprawy pęcherza, leki ziołowe na
przypadłości.
- agresja w zabawie, terytorialna, spowodowana bólem.
- koty niewychodzące, chodzenie na smyczy, kojce na zewnątrz.
- kilka kotów w jednym domu, znaczenie terenu, rywalizacja i agresja, stres wywołany przez
zakocenie terenu domowego.
- dziwne przypadłości i zwyczaje.
- nić porozumienia i łączności między kotem i człowiekiem.
- koci seniorzy, żywienie, sen, aktywność , przyjaźń.
- żałoba po utracie kociego przyjaciela.

W wielkim skrócie zasygnalizowałam problemy opisane w książce. Jest ich dużo więcej, całe multum. Czasem dobrze znaleźć coś konkretnego, czego szukamy i z tym się zapoznać.
Można ten poradnik przeczytać też jak powieść ,żeby zgłębić wiedzę ogólną.
Super sprawa dla behawiorystów i wielbicieli futrzaków.
Polecam!

Książka średniego formatu, okładka miękka i lakierowana.
Czysty tekst bez ilustracji.

Na książkę składa się opis problemów, poparty przykładami z życia .
W treści omówiono zagadnienia takie jak:
- kot wychowywany w pojedynkę, rozwój kociej osobowości, wybór właściwego...

Ciekawa pozycja dla każdego kociarza. Autorka jest doświadczoną kocią behawiorystką i w swojej książce prezentuje liczne historie i przypadki, z którymi miała okazję się zetknąć podczas pracy. Nawet doświadczony właściciel futrzaka może zobaczyć jak wielu rzeczy jeszcze w życiu nie widział i jak złożony jest koci świat. Zresztą sama autorka pokornie przyznaje, że mimo wieloletniej pracy w tym specyficznym zawodzie, wciąż bywa zaskoczona i bynajmniej nie uważa, że świat sierściuchów nie ma przed nią tajemnic. Z książki można też wyłuskać liczne cenne wskazówki, do wykorzystania w wypadku, gdyby to nasz kot zaczął przejawiać nadmierne odchyły od normy. Ciekawa pozycja, cenna nie tylko ze względu na praktyczną wiedzę, ale i możliwość wejrzenia w niezwykle złożoną kocią psychikę.

Trafiłam na tą książkę nie przypadkiem. Zakociłam dom do tego stopnia, że dom zaczynał być domem tylko z definicji. Przestał być azylem, źródłem szczęścia zarówno dla ludzi, jak i zwierzaków. Napisałam do trzech behawiorystek, które prowadzą blogi z poradami dla opiekunów zwierząt. Dwie z nich poleciły mi tę książkę. Kupiłam i czytałam z namaszczeniem. Przestudiowałam każdy problem oddzielnie. Każdy rozdział wnosił coś nowego dzięki czemu za pomocą kilku prostych chwytów okazało się, że w domu zapanowała równowaga jakiej nigdy wcześniej nie mieliśmy. Weterynarze polecili wcześniej kocie hormony, które ułatwiły trochę życie, ale dopiero po zastosowaniu się do porad autorki udało się spojrzeć na zwierzyniec trochę inaczej, a syntetyczne hormony poszły w odstawkę.

Przeczytałam w swoim życiu całkiem sporą ilość poradników, spędziłam ogrom czasu na forach i miałam uraz do tego typu literatury, więc miałam spore obawy. Zupełnie niepotrzebnie. Był to chyba najlepszy prezent dla moich kotów (i psa). Co prawda ta książka jest napisana dość prostym, czasem infantylnym językiem, a niektóre przykłady łopatologicznie przedstawiające problem powodowały, że musiałam brać głęboki oddech, jednak z każdym rozdziałem było znacznie lepiej.

Jest to pierwsza książka Vicky Halls i jednocześnie czymś w rodzaju małej spowiedzi. Przedstawia problemy kotów klientów klinik weterynaryjnych z którymi współpracowała, jej osobiste relacje ze swoimi kotami i zwierzenia swoich emocji przy zachowaniu zdrowego dystansu.

Książka naprawdę godna polecenia nie tylko osobom, które mają kłopot w nawiązaniu prawidłowych relacji ze swoim kotem czy kotami. Na pewno każdy będzie mógł się dzięki niej wiele nauczyć i zrozumieć. Zarówno doświadczony kociarz, jak i osoba, która dopiero przymierza się do decyzji, żeby mieć te cudowne zwierzaki pod swoją opieką :)

Podoba mi się luźny, ale nie prostacki styl, którym napisana jest ta książka. Historie tu przedstawione śmieszą lub wzruszają, a zawsze skłaniają do refleksji. Sama autorka wygląda na bardzo sympatyczną, inteligentną osobę o zdrowym podejściu do swojego zawodu.

Na chwilę obecną swojego kota nie mam, ale kiedy już spełnię to marzenie na pewno powrócę do tej książki. Mnóstwo praktycznych porad dotyczących kocich zachowań, np. co zrobić kiedy kot mimo tego, że ma kuwetę posikuje? Albo jak oduczyć kota agresji? Bardzo przydatna lektura dla kocich miłośników. :) Polecam.
PS A wiedzieliście, że koci mocz niszczy tynk?

PS A wiedzieliście, że koci mocz niszczy tynk?

Jednym zdaniem : Książka mega niesamowita, zaskakująca, wciągająca i przede wszystkim z humorem i na temat.

Autorką tej książki jest koci psycholog - Vicky Halls. Niesamowita kobieta, która kocha prace z kotami, lubi pomagać właścicielom , choć czasem nie jest to łatwe zadanie.

"Kocie tajemnice" to zbiór porad, ale w większości napisane jako opowiadania , anegdoty z życia zawodowego czy też prywatnego autorki. Bogate doświadczenie jakie zebrała postanowiła wydać w formie książki i to był fantastyczny pomysł. Książka podzielona na rozdziały, gdzie można przeczytać o kolejnych kocich kłopotach, problemach czy też choćby o fantastycznie udzielanych poradach. Wbrew pozorom koty w różny sposób okazują swoją miłość , strach, odwagę czy tez choćby własną słabość , właściciele nie potrafią trafnie postawić diagnozy dlatego kontaktują się z kocimi psychologami takimi właśnie jak autorka "Kocich tajemnic" - Vicky Halls.

Jak wiecie mam dwa koty, z którymi dopiero co się poznajemy, zaprzyjaźniamy, zaczynamy rozumieć, dlatego każde ich dziwne zachowanie kończy się telefonem do osoby, od której te kociaczki mamy, kobieta doświadczona , sama ma mega ilość kociaków, po kolejnej prośbie o wyjaśnienie dlaczego tak, a tak...... zostały mi właśnie pożyczone "Kocie tajemnice".

Musze się przyznać ,ze gdy przeczytałam opis z okładki , podeszłam do książki z wielkim dystansem....za to po pierwszym rozdziale , gdzie odkryłam, że pani psycholog piszę niesamowicie, z humorem i na realnych przykładach, zmieniłam zdanie i z przyjemnością przeczytałam książkę od deski do deski.

Wyniosłam z niej wiele fantastycznych rad i wskazówek na przyszłość. Znalazłam tez wytłumaczenie zachowań własnych kotów.

"Kocie tajemnice" okazały się niezwykle pomocne! Polecam wszystkim właścicielom kotów nawet tym bardzo doświadczonym.

Książka jest idealna dla każdego właściciela kota a także dla początkujących behawiorystów :) Z Książki dowiemy się jak radzić sobie z problemami behawioralnymi kotów oraz jak postępować na wizycie behawioralnej z właścicielem kota.

• Koty
  • Zwierzęta
  • Kot
  • Behawiorystyka

Dodaj cytat z książki Kocie tajemnice