Kocie tajemnice

Wydawnictwo: Galaktyka
kot, koty
flora i fauna

Autorka książki, znany koci psycholog, miała okazję pomóc setkom opiekunów w rozwiązaniu trudnych problemów z kotami. Czemu brudzą w domu, zachowują agresywnie, samookaleczają? W swojej książce odpowiada na wiele takich pytań i pomaga lepiej zrozumieć naszych kocich podopiecznych. Książka zawiera mnóstwo analiz kocich przypadków zarówno z życia zawodowego, jak i osobistego autorki. Praktyczne porady przeplatają się w niej z zabawnymi anegdotami.

Sabinka | 2011-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Jednym zdaniem : Książka mega niesamowita, zaskakująca, wciągająca i przede wszystkim z humorem i na temat.

Autorką tej książki jest koci psycholog - Vicky Halls. Niesamowita kobieta, która kocha prace z kotami, lubi pomagać właścicielom , choć czasem nie jest to łatwe zadanie.

"Kocie tajemnice" to zbiór porad, ale w większości napisane jako opowiadania , anegdoty z życia zawodowego czy też prywatnego autorki. Bogate doświadczenie jakie zebrała postanowiła wydać w formie książki i to był fantastyczny pomysł. Książka podzielona na rozdziały, gdzie można przeczytać o kolejnych kocich kłopotach, problemach czy też choćby o fantastycznie udzielanych poradach. Wbrew pozorom koty w różny sposób okazują swoją miłość , strach, odwagę czy tez choćby własną słabość , właściciele nie potrafią trafnie postawić diagnozy dlatego kontaktują się z kocimi psychologami takimi właśnie jak autorka "Kocich tajemnic" - Vicky Halls.

Jak wiecie mam dwa koty, z którymi dopiero co się poznajemy,...

okularnica | 2012-03-06

Na chwilę obecną swojego kota nie mam, ale kiedy już spełnię to marzenie na pewno powrócę do tej książki. Mnóstwo praktycznych porad dotyczących kocich zachowań, np. co zrobić kiedy kot mimo tego, że ma kuwetę posikuje? Albo jak oduczyć kota agresji? Bardzo przydatna lektura dla kocich miłośników. :) Polecam.
PS A wiedzieliście, że koci mocz niszczy tynk?

zakocona | 2014-01-04
Przeczytana: 2013 rok

Trafiłam na tą książkę nie przypadkiem. Zakociłam dom do tego stopnia, że dom zaczynał być domem tylko z definicji. Przestał być azylem, źródłem szczęścia zarówno dla ludzi, jak i zwierzaków. Napisałam do trzech behawiorystek, które prowadzą blogi z poradami dla opiekunów zwierząt. Dwie z nich poleciły mi tę książkę. Kupiłam i czytałam z namaszczeniem. Przestudiowałam każdy problem oddzielnie. Każdy rozdział wnosił coś nowego dzięki czemu za pomocą kilku prostych chwytów okazało się, że w domu zapanowała równowaga jakiej nigdy wcześniej nie mieliśmy. Weterynarze polecili wcześniej kocie hormony, które ułatwiły trochę życie, ale dopiero po zastosowaniu się do porad autorki udało się spojrzeć na zwierzyniec trochę inaczej, a syntetyczne hormony poszły w odstawkę.

Przeczytałam w swoim życiu całkiem sporą ilość poradników, spędziłam ogrom czasu na forach i miałam uraz do tego typu literatury, więc miałam spore obawy. Zupełnie niepotrzebnie. Był to chyba najlepszy prezent dla moich...

Filemona | 2013-04-11
Na półkach: Przeczytane, Koty, Posiadam, 2013
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Podoba mi się luźny, ale nie prostacki styl, którym napisana jest ta książka. Historie tu przedstawione śmieszą lub wzruszają, a zawsze skłaniają do refleksji. Sama autorka wygląda na bardzo sympatyczną, inteligentną osobę o zdrowym podejściu do swojego zawodu.

Monika Minkus | 2016-06-07
Pavol | 2016-05-09