Wyprawa Kapitana Łamigłowy w krainę geografii

8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320319331
kapitan łamigłowa, geografia
Agnieczka

Kapitan Łamigłowa wyrusza w kolejny rejs. Tym razem w krainę geografii. Jakaż to satysfakcja dzięki swej wiedzy, przemyślności i refleksowi pokonać wszelkie przeszkody i triumfalnie dotrzeć do celu - czyli, mówiąc inaczej rozwiązać wszystkie zadania, zagadki, łamigłówki, które zawiera ta książka i uzyskać prawo do tytułu Kapitana Łamigłowy.

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1984

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chrispu | 2017-04-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Różne

Książeczka z zagadkami geograficznymi o różnym stopniu trudności (różnie punktowanymi) przeznaczona dla osób (dzieci, młodzieży) lubiących się sprawdzić ze znajomości zagadnień geograficznych. Taki quiz geograficzny z epoki "przed internetowej". Na końcu są oczywiście odpowiedzi. Po zakończeniu testów, w zależności od zdobytej ilości punktów przyznawało się sobie odznakę, którą wklejało się do dołączonej legitymacji (legitymacja była wspólna dla wszystkich książeczek z serii ).
Niektóre z zadań z tej książeczki nie wytrzymały "próby czasu" ale większość nie straciła na aktualności. Oczywiście w epoce komputerów i internetu ta pozycja książkowa może wydać archaiczna ale jak ktoś chce naprawdę sprawdzić swoją wiedzę z tematu, to jest ona jak najbardziej przydatna. Patrząc z perspektywy czasu - wiedza, której się wtedy wymagało (na złotą odznakę) to ułamek tego co wymaga się teraz.

Grzegorz | 2016-10-15
ryszpak | 2016-08-01