Historia myszki Franciszki

Wydawnictwo: Bunkier Sztuki
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
dla dzieci, ilustrowane, tolerancja
TrollBobic

To opowieść o pewnej myszce, która w wyniku niefortunnej przygody straciła ogonek i z tego powodu nie była już tak zwinna, jak jej koledzy. SERIA MAŁEGO KLUBU BUNKRA SZTUKI to cykl książek dla dzieci powstający w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie...

SERIA MAŁEGO KLUBU BUNKRA SZTUKI to cykl książek dla dzieci powstający w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat.

Magdalena Stoch (1984). Doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Autorka warsztatów i bajek antydyskryminacyjnych dla dzieci. Jej zainteresowania badawcze wiążą się ze studiami nad płcią społeczno-kulturową, ujmowaną w kontekście edukacyjnym. Miłośniczka kotów, wolnych weekendów i gór.

Marta Ruszkowska (1988). Studentka edukacji artystycznej krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, rysowniczka.

źródło opisu: http://bunkier.art.pl/?wydawnictwo=historia-myszki-franciszki

źródło okładki: zdjęcie własne

Historia zbyt naiwna, zawiera bardzo dużo błędów merytorycznych i projektowych (szczególnie użycie fontu niedopasowanego do możliwości czytelniczych dziecka a nawet rodzica - chodzi o Stranglove Next Mix, który został stworzony do szyldów a nie do składu książki). Ilustracje są na wysokim poziomie artystycznym, jednak zbyt cukierkowe i, niestety, można je interpretować jako dyskryminację gatunkową.