Pułapka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
literatura fińska
Toy

Młody prawnik Matti Viima prowadzi w Helsinkach kancelarię. Zgłasza się do niego klient pan dyrektor rolny Jussi Patamaa, który otrzymał anonim. Szantażysta grozi mu upublicznieniem jego listów miłosnych, które pisał do dwóch różnych kobiet i żąda za to 2 milionów marek okupu. Mecenas wraz ze swoją sekretarką panną Lehmus i panem Patamaa udają się w podróż na prowincję. Tam poznają obie...

Mecenas wraz ze swoją sekretarką panną Lehmus i panem Patamaa udają się w podróż na prowincję. Tam poznają obie kochanki- adresatki listów Patamaa: wdowę Einolę i pannę Iiris Rytkönen.
Wkrótce Jussi Patamaa zostaje zamordowany a na miejscu zbrodni ostaje zatrzymana pani Einola. Na komisariacie policji oswiadcza, że chce aby jej obrońcą został mecenas Viima...

Ola Domio | 2013-07-25
Przeczytana: 2013 rok

Książka warta przeczytania, gdyż tak oczywisty koniec staje się mocnym zaskoczeniem:p polecam!

KotGacek | 2018-01-31
Na półkach: 2018, Przeczytane