Lepiej za Polskę dziś umierać

Wydawnictwo: Ośrodek Myśli Politycznej
historia
animka227

15. tom serii „Z archiwów bezpieki – nieznane karty PRL”, wydawanej wspólnie przez Oddział IPN w Krakowie i Ośrodek Myśli Politycznej. Książka Lepiej za Polskę dziś umierać to zbiór w większości publikowanych już wcześniej na łamach prasy artykułów poświęconych zagadnieniom szczególnie bliskim zmarłemu tragicznie Prezesowi IPN Januszowi Kurtyce: dziejom heroicznej walki o wolność,...

Książka Lepiej za Polskę dziś umierać to zbiór w większości publikowanych już wcześniej na łamach prasy artykułów poświęconych zagadnieniom szczególnie bliskim zmarłemu tragicznie Prezesowi IPN Januszowi Kurtyce: dziejom heroicznej walki o wolność, niepodległość i suwerenność państwa polskiego oraz bohaterom tych zmagań, ludziom wiernym i prawym, dla których honor był wartością najwyższą. Pierwszy artykuł prezentuje sylwetkę samego Prezesa Kurtyki, w kolejnych przedstawiono wybrane zagadnienia z historii polskich walk w okresie II wojny światowej, powojennego podziemia niepodległościowego, szeroko rozumianego oporu społecznego w dalszych latach PRL.

źródło opisu: ipn.gov.pl

Graku | 2016-02-10