brak tytułu oryginału, zbiór tekstów, podstawa przekładu : Philosophical commentaries, generaly called the Commonplace book
filozofia i etyka
barbe_bleue

Książka stanowi jedno z najważniejszych świadectw myśli brytyjskiego empiryzmu. Rzuca nowe światło na genezę i znaczenie filozofii jednego z czołowych przedstawicieli tego kierunku, a tym samym otwiera zupełnie nową perspektywę badań nad historycznym usytuowaniem brytyjskiej filozofii oświeceniowej i jej związków z myślą kontynentalną. Jednocześnie tekst ujawnia liczne i niekiedy zaskakujące związki pomiędzy ideami Berkeleya i jego współczesnych – Newtona, Leibniza czy Malebranche’a.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,450.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,450.html