Zgłosuj na książki roku 2017
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
Filozofia, Kant, metafizyka,
filozofia i etyka
barbe_bleue

Pierwsze w Polsce i na świecie wydanie pism metafizycznych Kanta. Rozprawa z późnego okresu filozofii teoretycznej myśliciela z Królewca, ukazująca, jak wyobrażał on sobie uprawianie ontologii po Krytyce czystego rozumu. Książka stanowi również cenne źródło wiedzy o istotnych konsekwencjach krytycznej filozofii transcendentalnej oraz dostarcza nieocenionej wiedzy o tym, jak Kant oceniał...

Pierwsze w Polsce i na świecie wydanie pism metafizycznych Kanta.
Rozprawa z późnego okresu filozofii teoretycznej myśliciela z Królewca, ukazująca, jak wyobrażał on sobie uprawianie ontologii po Krytyce czystego rozumu. Książka stanowi również cenne źródło wiedzy o istotnych konsekwencjach krytycznej filozofii transcendentalnej oraz dostarcza nieocenionej wiedzy o tym, jak Kant oceniał dziedzictwo filozofii niemieckiej.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,497.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,497.html

Andrzej | 2013-10-16
Przeczytana: 2010 rok

Krótka, ale ważna praca, rzucająca światło na najważniejsze punkty kantowskiej metafizyki i epistemologii.

| 2013-06-11
| 2013-05-26