Na dnie morza

Tłumaczenie: Piotr Gillert
Cykl: Przygody rodziny Cooperów (tom 4)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Trapped at the bottom of the sea
Karolina

Po kłótni z ojcem, zbuntowana Lila postanawia wrócić do ciotki w Stanach. Podróż odbywa wojskowym samolotem, który przewozi tajny ładunek z amerykańskiej bazy wojskowej w Japonii. Wywiad sowiecki dokonuje dywersji i porywa samolot, na którym znajduje się córka doktora Coopera. Co zawiera tajemniczy kontener, którego poszukuje sowiecki wywiad? W jaki sposób doktor Cooper wraz z synem uratują...

Co zawiera tajemniczy kontener, którego poszukuje sowiecki wywiad? W jaki sposób doktor Cooper wraz z synem uratują Lilę? Jaką rolę odgrywają filipińscy terroryści okupujący jedną z wysp w zakątku Pacyfiku?

źródło opisu: http://www.vocatio.com.pl/

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl/

Izabela Pycio | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

"Czasem ludzie stają się twardzi na zewnątrz, bo gdzieś głęboko w środku czują się zranieni. Nie chcą więcej ran, więc zamykają się jak w muszli."

Świetna książka, wraz z dziećmi spędziliśmy z nią przyjemne chwile, dostarczyła nam niesamowitych wrażeń czytelniczych. Napisana ładnym językiem, z niezwykłą łatwością wprowadza czytelnika w przygodowy klimat wzbogacony sporą dawką sensacji. Narracja wprawnie przemyka między poszczególnymi wątkami podsycając naszą ciekawość i pobudzając do poszukiwania kreatywnych scenariuszy prawdopodobnych wydarzeń. W powieści dużo się dzieje, bardzo dynamiczna akcja z nagłymi zwrotami i zaskakującymi sytuacjami. Nie sposób przy tej książce nudzić się, mnóstwo w niej sekretów, tajemnic, czarnych charakterów, intrygujących opowieści i atmosfery niebezpieczeństwa towarzyszącej przygodom bohaterów. Postaci bardzo wyraziste i ciekawie skonstruowane, przemawiają do nas swoimi cechami i zachowaniem. Łatwo sympatyzujemy i identyfikujemy się z nimi, z uwagą...