Międzyrynkowa analiza kursów walutowych

Tłumaczenie: Tomasz Jóźwik
Wydawnictwo: Linia
Currency Trading and Intermarket Analysis: How to Profit from the Shifting Currents in Global Markets
kursy, waluta, finanse
biznes, finanse

Rynki walutowe stały się od kilku lat częścią portefela każdego aktywnego gracza. Nie da się jednak oddzielić ich od tego co dzieje się w innych segmentach rynków finansowych. Ashraf Laidi podejmuje próbę wyjaśnienia związków między zachowaniem się walut, rynków akcji, surowców i obligacji. Kontynuuje również tradycję J. Murphy'ego, który wykorzystał analizę techniczną do odkrywania relacji na wykresach między różnymi rynkami i robi to uwzględniając zmiany, jakie nastąpiły na rynkach finansowych w ostatnich latach.
„Czytelnicy Barronsa często pytają czy istnieje idealny podręcznik, który tłumaczyłby jak działają rynki. Po przekopaniu się przez wszelkie dostępne materiały, co zajęło mi więcej niż trzy dekady studiowania zrozumiałem, że wykładowcy i teoretycy żyją w kompletnie innym świecie niż ci, którzy na co dzień działają na rynku. Ashraf Laidi stworzył elementarz dla każdego ale i książkę która przedstawia pogłębione spojrzenie na wszystkie rynki - towarowe, metali szlachetnych, kredytowe i akcji – oraz ich wpływ na największy z rynków, rynek walutowy. Gdybym mógł przeczytać tę książkę, zanim zacząłem inwestować!” - Randall W. Forsyth, Wydawca, Barron’s Online

źródło opisu: http://www.wydawnictwolinia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwolinia.pl/

Kornel Tymcio | 2015-04-16

Dużo informacji, które można by było mocno streścić.

Ingenium | 2015-10-05
Przeczytana: 12 lipca 2016