Zgłosuj na książki roku 2017

Uciekinierzy z życia. Leczenie dzieci zaburzonych emocjonalnie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Małe dziecko w placówce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
Truants from Life. The Rehabilitation of Emotionally Disturbed Children
dziecko, zaburzenia, psychologia
Mariusz

Część pierwsza książki przedstawia szkołę, działającą przy Uniwersytecie w Chicago, której celem jest reedukacja dzieci z ciężkimi zaburzeniami emocjonalnymi. Druga część opisuje przypadek chłopca imieniem Paul, który trafił do wspomnianej szkoły po nieudanych pobytach w domach dziecka. Olbrzymim wysiłkiem kierownictwa i personelu szkoły w ciągu 4-letniego pobytu został prawie wyleczony. Ponieważ z nazwą tej szkoły i jej wieloletnim szefem - Brunonem Bettelheimem wiążą się sukcesy przystosowania do normalnego życia dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, prezentujemy polskiemu czytelnikowi stosowane tam metody terapii.

Redaktor wydania polskiego Maria Kolankiewicz

źródło opisu: http://www.wydawnictwozak.com.pl/