Liturgia i piękno

Tłumaczenie: Wiesława Dzieża
Wydawnictwo: Bernardinum
religia
poznanianka

Niniejsza książka jest zaproszeniem zwróconym do wszystkich wierzących, aby wsłuchali się w głos Ducha. Ten sam Duch Święty bowiem, który wzbudził ruch liturgiczny, natchnął Ojców soborowych i towarzyszy realizacji reformy liturgicznej, nadal działa w Kościele przez słowo i znaki sakramentalne. Liturgia potrzebuje, abyśmy dali jej najpiękniejszą przestrzeń i najlepszy czas, oderwanie od nas...

Liturgia potrzebuje, abyśmy dali jej najpiękniejszą przestrzeń i najlepszy czas, oderwanie od nas samych i chwile ciszy, aby słowa i gesty stały się głosem Ducha mówiącego nam o Bogu, który nasze serce wypełnia pięknem zawsze nowym i który wprowadza nas do wnętrza samego życia.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Liturgia-i-piekno/148

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Liturgia-i-piekno/148