Jazda konna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Sport". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dragon
9 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby
Ptasiemleczko

Pięć albo nawet pięć i pół tysiąca lat przed naszą erą na stepach między Dniestrem a Donem lub – jak twierdzą inni – w północnym Kazachstanie mieszkający tam ludzie i żyjące tam konie zawarli przymierze. Dla obu stron droga do wspólnego życia była trudna – dla konia, czyli zwierzyny łownej, szybkiej i silnej, której upolowanie było możliwe tylko podstępem, i dla łowcy – niepozornej istoty, doskonale wiedzącej, czym grozi zbliżenie się do konia na zbyt małą odległość, znalezienie się w zasięgu końskich kopyt i zębów. Wzajemna obawa i uznanie dla talentów strony przeciwnej zrodziły szacunek, ale tak naprawdę złączyło ich zamiłowanie do pokonywania przestrzeni.

źródło opisu: http://wydawnictwo-dragon.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/

PrimaRoyale | 2013-12-25
Na półkach: Konie
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Bardzo fajna książka, chociaż cienka. Tekst jest przystępny i ładnie sformułowany, pewnie dlatego, że autorka jest Polką. Pisze dużo o historii koni, a także ich wykorzystaniu w sportach (i ich zasadach) oraz hipoterapii.

Horses_Dreams | 2016-08-24
Moondance | 2013-04-26