Śmierć Udomowiona. O wyobraźni poetyckiej Ewy Lipskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
poezja, śmierć, Ewa Lipska
bachu

Praca, której przedmiotem jest poezja Ewy Lipskiej, wbrew pozorom nie ma charakteru monografii, lecz stanowi niezwykle skrupulatną, wnikliwą oraz bogatą w różnorodne konteksty analizę dwóch kluczowych dla poezji Lipskiej motywów: domu i śmierci. Jak zaznacza Recenzent wydawniczy prezentowanej publikacji: „Olszański łączy zalety wyrazistości celu badawczego, tudzież wykładu, jaki ku niemu prowadzi, z subtelnością analiz, odkrywających złożoność i różnorodność uprawianej przez Ewę Lipską sztuki. Autor ceni prostotę i unika uproszczeń”. Książka ta stanowi więc nie tylko cenny wkład w sferę badań literaturoznawczych, ale jest też po prostu interesującą lekturą dla filologów, studentów oraz wszystkich tych, którym kwestie śmierci i stosunku do niej człowieka wydają się warte uwagi.

źródło opisu: https://wydawnictwo.us.edu.pl/node/822

źródło okładki: https://wydawnictwo.us.edu.pl/node/822