Sen, brat śmierci

Wydawnictwo: Wydaje.pl
horror, oniryzm, opowiadania, sen, koszmar
horror

Świat nie jest tym, czym się wydaje. Rzeczywistość od ułudy oddziela cienka ściana snu. Czy odważysz się przejść na jej drugą stronę?

„Sen, brat śmierci” to zbiór jedenastu onirycznych opowiadań, których bohaterowie stają na krawędzi koszmaru, w którym nic jest pewne, ani stałe.

źródło opisu: http://wydaje.pl/e/sen-brat-smierci

źródło okładki: http://wydaje.pl/e/sen-brat-smierci

Wojciech Gołębiewski | 2015-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Gajek jest młody, ma 28 lat i, podobno, udaną książkę pt "Szaleństwo przychodzi nocą" /2013/. Ten zbiór opowiadań jest /wg autora/ efektem ostatnich 7 lat pracy. Początek jest zniechęcający, bo w notce "O autorze" czytam:
"...Więcej informacji na stronie gajekgreg.pl."
Wciskam i mam porady prawne !!?? Dla mnie OK, bo pana Grzegorza wybrałem z listy "fantastyka polska", z powodu nazwiska zbieżnego z moim nieżyjącym przyjacielem, wybitnym adwokatem warszawskim, Józefem Gajkiem. A więc zainteresowania prawnicze akurat mnie nie dziwią, choć z tej samej notki dowiaduję się, że autor jest kulturoznawcą, cokolwiek to znaczy.
W omawianym zbiorze mamy 11 opowiadań bardzo różnych tzn lepszych i gorszych, dla mnie przyswajalnych i całkowicie niezrozumiałych, w sensie "o co tak naprawdę autorowi chodzi?". Tak samo, raz tryskają intelektem, a innym razem wulgarnością, żeby nie...

Muffin | 2013-07-29

Teksty niesamowicie różnorodne. Nie wszystkie mnie zachwyciły, ale to prawdopodobnie dlatego, że nie każdy gatunek pociąga mnie w równym stopniu. W sumie super!

ŁukaszZet | 2016-12-16
Magnis | 2016-04-29