Radzieckie działa samobieżne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
artyleria
Grzesio

Popularne opracowanie prezentujące rozwój rosyjskich radzieckich dział samobieżnych i samobieżnych wyrzutni rakietowych od roku 1912 do początku lat siedemdziesiątych XX w.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Grzesio | 2013-04-02
Na półkach: Militaria

Książka renomowanego autora nie wytrzymuje, niestety, konfrontacji z obecnym stanem wiedzy. O uzbrojeniu współczesnym publikacji nie ma tu praktycznie żadnych konkretów (znak czasu - wszystko było tajne), natomiast wiadomości o konstrukcjach historycznych są niejednokrotnie oparte na szczątkowych danych i najwyraźniej domysłach, co skutkuje olbrzymią ilością błędów i przekłamań. Trudno tę książkę komukolwiek polecić.

książek: 19807
Bogusław | 2016-08-19