Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek
Wydawnictwo: Helion
Influence. Principles of Ethical Influence (MP3)
manipulacja, reklama
poradniki
poznanianka

Moc oddziaływania na ludzi i sytuacje Poznaj sześć najskuteczniejszych zasad wpływania na ludzi i... włącz je w swój naturalny repertuar zachowań. Naucz się błyskawicznie rozpoznawać, gdy ktoś próbuje Cię oszukać, i... subtelnie demaskuj te nieetyczne zabiegi. Zostań najbardziej wpływowym człowiekiem roku! Dr Robert Cialdini jest obecnie najczęściej cytowanym żyjącym psychologiem...

Moc oddziaływania na ludzi i sytuacje

Zostań najbardziej wpływowym człowiekiem roku!

Dr Robert Cialdini jest obecnie najczęściej cytowanym żyjącym psychologiem społecznym, specjalizującym się w dziedzinie wywierania wpływu i perswazji.

Amerykański "Harvard Business Review" w uznaniu wielkiego znaczenia przełomowych prac dr. Cialdiniego umieścił je na liście "Breakthrough Ideas for Today"s Business Agenda".

Psychologia na Twoich usługach

Chcesz nakłonić kogoś do trwałej zmiany poglądów?Chcesz zbudować silne relacje zawodowe i osobiste?
Chcesz wpłynąć na czyjeś postępowanie i podejmowane decyzje?
Chcesz przekonać ludzi, że Twoja oferta jest wyjątkowa i niepowtarzalna?
Chcesz dowiedzieć się, jak być lubianym, cenionym i podziwianym?
Chcesz nauczyć się negocjować, by osiągać więcej, niż początkowo zakładałeś?
Chcesz wiedzieć, jak już nigdy nie dać się nabić w butelkę?

Robert Cialdini jest prawdziwym geniuszem. W tym stwierdzeniu nie ma ani odrobiny przesady. Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z praktycznym zastosowaniem psychologii Cialdiniego, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu możemy oddziaływać na innych ludzi każdego dnia. Wystarczy, że poznasz zaledwie kilka prostych zasad i nauczysz się maksymalnie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał, a będziesz w stanie w sposób całkowicie etyczny kształtować otaczającą Cię rzeczywistość.

Oferujemy Ci broń o niepokojąco dużym polu rażenia. Po raz pierwszy na polskim rynku - psychologia wpływu w wersji do słuchania. Bezcenne zasady zilustrowane żywymi przykładami przemówią do Twojej wyobraźni znacznie szybciej i trwalej. Uwaga! Wszystkie zawarte tu zasady zostały wielokrotnie przetestowane w codziennych, życiowych sytuacjach.

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl

Defenestracja | 2017-08-25

Brak mi zupełnie czasu na literaturę piękną; choć częściowo zrekompensowałam to sobie lekturą tej niepozornej i bardzo przystępnej książeczki. Zawiera ona sporo cennych informacji o tym, jak i dlaczego ulegamy wpływowi innych. Informacje te podane są jednak w dość irytujący sposób, to jest w postaci wykładu dla debili. Obszernemu materiałowi dowodowemu towarzyszą na przykład zamieszczone na końcu każdego rozdziału tzw. pytania sprawdzające i zadania na myślenie. Ale rozumiem – książka była pisana dla Amerykanów. Nie pomaga również to, że przykłady z życia – konieczne zapewne dla łatwiejszego przyswojenia, a także utrwalenia prezentowanej wiedzy – są w sporej części ewidentnie zmyślone. Szczególnie nawracająca jakoby, niereformowalna naiwność samego autora musiałby świadczyć, że sam jest on idealnym odbiorcą własnej książki. Nie kupuję tego.
Ale samą książkę kupiłam, ulegając niechybnie temu narzędziu wpływu, jakim jest nieodparcie atrakcyjny tytuł. I nie żałuję. Większość zawartej...

Jeśli ktoś się interesuje wywieraniem wpływu na innych, to powinien przeczytać tę książkę! Tym bardziej jeśli osoba zainteresowana tą tematyką chce do niej podejść profesjonalnie i przy tym zachować się uczciwie, to koniecznie powinna sięgnąć po tę pozycję:).
Autor w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób opisał w niej wyniki swoich ponad dwuletnich badań i obserwacji, uzupełniając je dodatkowo innymi podjętymi w celu zgłębienia wywierania wpływu badań.
Wg Cialdiniego wyróżnia się sześć reguł, które niewątpliwoe ułatwiają osiągnięcie celu w relacjach z innymi. Każda została osobno w jasny sposób opisana. Dodatkowo na wielu stronach znajdują się humorystyczne ilustracje nawiązujące do omawianych zagadnień.

Warto sięgnąć po tę książę i nie być zgodnie z nazewnictwem Cialdiniego partaczem, czy szmuglerem ale stać się detektywem sztuki wpływu:).
Gorąco polecam:)!

Bykovsky | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Czytając tę książkę, czasami byłem w szoku, ile razy podświadomie podejmowałem decyzje, którymi ktoś mógł sprytnie kierować. Również i ja stosowałem nieraz pewne opisywane tu techniki.

Książka jest napisana przyjemnym językiem, bez zbędnej terminologii z dziedziny psychologii i socjologii. Czasami odnosi się wrażenie, iż pan Cialdini jest naszym kumplem, który opowiada nam to przy wspólnym spotkaniu.

Bardzo cenię sobie też tę pozycję za to, iż jest to efekt 15-letniej pracy autora, który wcielał się w różnorakie role społeczne, aby uzyskać tajniki technik manipulacyjnych.

Po przeczytaniu możemy się dowiedzieć, jak niewinnie wpływać na decyzje innych osób, ale co najważniejsze, jak się przed nimi obronić. Szczególnie przed naciągaczami, reklamami czy sztuczkami marketingowymi.

Naprawdę polecam każdemu tę pozycję - ja osobiście przeczytam ją jeszcze nie raz, a obowiązkowo musi się pojawić na mojej półce z książkami! :)

Ksawery Szaniawski | 2013-04-19
Przeczytana: kwiecień 2013

„podążaj za tym który wie”
Wirgiliusz

Kilka przystępnie napisanych, zobrazowanych przykładami, sposobów jak wywierać wpływ na ludzi, tak aby postępowali zgodnie z naszymi intencjami. Nie są to wskazówki jak manipulować ludźmi, czy poradnik socjotechniki, lecz z pewnością czasem w określonych sytuacjach wiedza zawarta w książce pomorze załatwić sprawy zgodnie z naszymi myślami.
W wielkim skrócie o co chodzi?

1. Reguła wzajemności – Ja wam dałem plusy za recenzję, więc i mnie też wypada dać
2. Zaangażowanie i konsekwencja – zadaliśmy sobie trud czytania recenzji, fajna, więc co szkodzi dać plusa.
3. Społeczny dowód słuszności „Marysieńka’ i „Kajsa” dała plusa więc jak one dały też chyba się nie mylą, że jest dobra.
4. Lubienie i sympatia – tak samo jak WY lubię czytać książki, też mam konto na „lubimy czytać”, mam fajny kapelusz, więc dlaczego nie dać mi plusa.
5. Autorytet – 334 książki, 89 recenzji, 207 plusów i ten ekskluzywny czarny uniform,...

Tathagatha | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Ktoś mi kiedyś powiedział, że książka ta jest jak biblia - należy ją przeczytać, znać i stosować w życiu.
Będąc już po lekturze nie mogę się z tym nie zgodzić.

Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonał autor przy pisaniu tej książki. Mnogość przykładów, przytoczonych badań i usystematyzowanie tej wiedzy - wielkie wow. Choć Cialdini pisze językiem prostym, to mnie lektura momentami bardzo męczyła, właśnie poprzez mnogość informacji tam zawartych: nazwisk, procentowych wskaźników i wyników.
Jest to pozycja z którą nie należy się śpieszyć i po prostu ją dawkować.

Myślę, że każdy z nas będzie w niemałym szoku uświadamiając sobie jak często byliśmy manipulowani poprzez użycie bardzo prostych i sprytnych metod. Choć autor skupiał się głównie na manipulacjach handlowych, to i w życiu prywatnym reguły te mogą być z powodzeniem stosowane.

Moim zdaniem ta książka jest niezwykle wartościowa i uważam, że każdy powinien być świadomy mechanizmów, które wpływają na nasze decyzje i wybory - a...

Ewa-Książkówka | 2010-08-11
Przeczytana: 2007 rok

Nie wiem czy jest lepiej napisana książka na temat wywierania wpływu na ludzi od tej. Co mam na myśli pisząc "lepiej" ? Przede wszystkim prostotę języka - nie ma tu trudnej fachowej terminologii i sformułowań, jest natomiast lekko podana teoria poparta ciekawymi przykładami z życia. Czytając tę pozycję nie raz z zadziwieniem uświadamiałam sobie jak często padałam ofiarą różnych technik manipulacyjnych nie zdając sobie o tym sprawy. Baaa...niektóre sama stosowałam ;) W tej chwili obserwując tego typu zachowania przypominam sobie "taaak,o tym pisał Cialdini" i już jestem o niebo ostrożniejsza i wyczulona :)Świetna lektura.

Pani Akne | 2011-04-19
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Ta niebieska książnica, o złowieszczo nadrukowanym, wręcz krzyczącym do nas, tytule została polecona przez mojego wykładowcę od teorii negocjacji (przy okazji pozdrawiam, jeśli zdarzyłaby się jakaś niespodziewana sposobność odwiedzin mojego fotobloga). Jako, iż zawsze bazgrzę po marginesach takie ciekawostki, zapragnęłam ją przeczytać. Przy tropieniu książki (ach, lubię to robić :D) okazało się, iż w zawrotnym tempie poznikała ze wszystkich możliwych miejsc w Poznaniu. Toteż sprawdziłam (tak na wszelki wypadek...), co moje miasto ma do zaoferowania. A tu... szok (po raz enty ostanimi czasy!) i niedowierzanie: jest! Abrakadabra i mam ją u siebie. :) Tak to przedstawia się od strony poszukiwań, a jak od strony merytorycznej?
Już spieszę z odpowiedzią.

Robert Cialdini, mężczyzna tyle sprytny, co i pożyteczny, postanowił pewnego dnia napisać taką oto książkę, wypływającą bezpośrednio z jego zainteresowań w tym temacie. Krótko mówiąc: psycholog społeczny zabrnąwszy głębiej w...

| 2010-09-29
Przeczytana: 2010 rok

Doskonale napisana książka, przystępnym językiem, dot. metod wywierania nacisku na ludzi. Jest to jedna z książek, którą powinien znać każdy, bo wiedza w niej zawarta znajduje zastosowanie w życiu codziennym. Uświadamia Czytelnikowi, że nieustannie jesteśmy poddawani manipulacjom. Bezcenna wiedza.

kiniaa_zak | 2015-05-21
Przeczytana: 20 maja 2015

Kupiłam tę książkę ponieważ interesuje mnie wiele tematów związanych z psychologią. Manipulatorką jestem tylko na tyle, na ile każde dziecko i każdy opiekun zajmujący się dziećmi. Nie chcę przez to powiedzieć nic złego, po porostu każdy z nas w sposób bardziej lub mniej uświadomiony manipuluje innymi. Jednak w większości sytuacji to my jesteśmy ofiarami, a co najlepsze często w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy. W książce kolejno autor wymienia różne zasady wpływu społecznego. Opisuje każdą metodę, okraszając ją wieloma przykładami, co czyni lekturę zrozumiałą i naprawdę bardzo interesującą. Dzięki niej możemy się zapoznać z wieloma zaskakującymi wynikami różnych badań, a także przeczytać historie, nad którymi niejeden złapie się za głowę. Jak np. o ludziach czekających na kosmiczny talerz z zaświatów, który miał ich uratować przed zagładą świata. Tak, takie rzeczy dzieją się naprawdę! Pozycja ta, mam wrażenie jest raczej kompendium wiedzy, mającej nas ochronić przed...

Versinn | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Ta książka jest wspaniała z tego względu, że znikąd nie wylewa się środowiskowy, specjalistyczny żargon. Prosta i przystępna treść, ciekawie opisane sposoby manipulacji podparte barwnymi, życiowymi przykładami. Są nawet komiksy! Same plusy. Przeczytajcie, żeby potem móc przyłapać siebie na obserwowaniu bądź stosowaniu danej techniki w rzeczywistości. I te pałętające się po mózgownicy myśli w stylu "Oho, to było u Cialdiniego". ;]