rozwińzwiń

Dexter: Investigating Cutting Edge Television

Okładka książki Dexter: Investigating Cutting Edge Television Douglas L. Howard
Okładka książki Dexter: Investigating Cutting Edge Television
Douglas L. Howard Wydawnictwo: I.B. Tauris film, kino, telewizja
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
film, kino, telewizja
Wydawnictwo:
I.B. Tauris
Data wydania:
2010-02-28
Data 1. wydania:
2010-02-28
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
angielski
ISBN:
9781848852655
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Coś na Progu, nr 1 / marzec-kwiecień 2012 Bartosz Czartoryski, Stefan Grabiński, Dawid Kain, Edward Lee, H.P. Lovecraft, Mateusz Pitulski, Redakcja magazynu Coś na progu, Łukasz Śmigiel, Marcin Wroński
Ocena 7,1
Coś na Progu, ... Bartosz Czartoryski...
Okładka książki Snajper. Opowieść komandosa SEAL Team Six Stephen Templin, Howard E. Wasdin
Ocena 7,2
Snajper. Opowi... Stephen Templin, Ho...
Okładka książki Avatar Jamesa Camerona. Tajny Raport o Świecie Pandory Dirk Mathison, Maria Wilhelm
Ocena 6,2
Avatar Jamesa ... Dirk Mathison, Mari...
Okładka książki Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju Mariusz Cieślik, Robert Górski
Ocena 6,8
Jak zostałem p... Mariusz Cieślik, Ro...

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
487
58

Na półkach: ,

Zbiór zróżnicowanych, lepszych i gorszych tekstów. Dla tych lepszych - warto sięgnąć.

Zbiór zróżnicowanych, lepszych i gorszych tekstów. Dla tych lepszych - warto sięgnąć.

Pokaż mimo to

avatar
366
25

Na półkach:

Właściwie żałuję że kupiłam tę książkę. Serial bardzo lubię, ale ta publikacja jest dla mnie po prostu nudna. Zastanawiam się czy sam twórca postaci byłby w stanie przebrnąć przez te wszystkie analizy...Gdybym miała ją krótko opisać powiedziałabym, że to taki wyciskacz kasy od ludzi którzy są wielkimi fanami serialu. I tyle.

Właściwie żałuję że kupiłam tę książkę. Serial bardzo lubię, ale ta publikacja jest dla mnie po prostu nudna. Zastanawiam się czy sam twórca postaci byłby w stanie przebrnąć przez te wszystkie analizy...Gdybym miała ją krótko opisać powiedziałabym, że to taki wyciskacz kasy od ludzi którzy są wielkimi fanami serialu. I tyle.

Pokaż mimo to

avatar
83
19

Na półkach: ,

Jako fan Dextera spodziewałem się czegoś lepszego niż powyższa książka. Niby były w niej zawarte nowe, ciekawe informacje, ale często były pisane takim językiem, że sam profesor Miodek by się pogubił. Jedna rzecz szczególnie mi przeszkadzała. Każdy rozdział był napisany przez innego autora i każdy z tych autorów nawiązując do poszczególnych sezonów i postaci pisał "Dexter był seryjnym mordercą..bla bla bla", "Lila była tym.. bla bla bla", "W sezonie 1. zdarzyło się to..bla bla bla" W wielu sezonach po prostu były powielane informacje, które w pewien sposób nużyły mnie już pod koniec. Nie mniej jednak uważam, że każdy fan ów serialu powinien sięgnąć. Wielu rzeczy nie wywnioskowałem i nie zauważyłem oglądając serial. Teraz, po skończeniu książki mam ochotę jeszcze raz zacząć oglądać perypetie naszego "sympatycznego mordercy".

Jako fan Dextera spodziewałem się czegoś lepszego niż powyższa książka. Niby były w niej zawarte nowe, ciekawe informacje, ale często były pisane takim językiem, że sam profesor Miodek by się pogubił. Jedna rzecz szczególnie mi przeszkadzała. Każdy rozdział był napisany przez innego autora i każdy z tych autorów nawiązując do poszczególnych sezonów i postaci pisał "Dexter...

więcej Pokaż mimo to

avatar
142
100

Na półkach: ,

Niestety, ale czuję jakiś niedosyt po lekturze tej książki. Sądziłem, że dowiem się czegoś więcej o bohaterach, samym serialu, może poznam jakieś smaczki, których nie zauważyłem w czasie oglądania poszczególnych odcinków. Tymczasem książka prezentuje podejście do tematu niemal naukowe. Ponieważ każdy rozdział został napisany przez inną osobę, często miałem wrażenie, że czytam po raz któryś z rzędu o tym samym, tylko innymi słowami niż poprzednio.

Niestety, ale czuję jakiś niedosyt po lekturze tej książki. Sądziłem, że dowiem się czegoś więcej o bohaterach, samym serialu, może poznam jakieś smaczki, których nie zauważyłem w czasie oglądania poszczególnych odcinków. Tymczasem książka prezentuje podejście do tematu niemal naukowe. Ponieważ każdy rozdział został napisany przez inną osobę, często miałem wrażenie, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
234
180

Na półkach: ,

„Bo w szaleństwie tkwi metoda.”. Tak jednym zdaniem mogłabym określi twórców serialu jak i samego autora książek o seryjnym, ale bardzo sympatycznym mordercy o imieniu Dexter. Rzadko kiedy się zdarza się by widz, bądź czytelnik zaprzyjaźniał się ze zbrodniarzem, a co więcej, kibicował mu podczas dokonywania zbrodni. Chociaż ja sama widziałam zaledwie dwa odcinki serialu, po tej lekturze stwierdziłam, że koniecznie muszę nadrobić zaległości.

Głównym motywem książki Howarda i spółki – bo tworzy ją nie tylko on, ale i szereg wyspecjalizowanych i zaznajomionych z Dexterem ludzi, profesorów i wykładowców, jest ukazanie paradoksu głównego bohatera, który choć morduje z zimną krwią zyskuje rzesze fanów i oddanych miłośników jego mordów. W obszernych pięciu częściach lektury, które to dzielą się jeszcze na mniejsze podrozdziały, krok po kroku przedstawiają nam świat w jakim obraca się główny bohater i triki jakich używa by pozyskać taki a nie inny efekt. Ale co tak naprawdę sprawia, że już od pierwszej chwili zakochujemy się w Morganie. Odpowiedź również znajduje się w książce. W „Sympatycznym mordercy” oprócz ogólnych rozważań znaleźć można wywiady z autorem powieści, scenarzystą i producentem serialu jak i piękny spis i katalog wszystkich odcinków telewizyjnego show. Dzięki dobranej redakcji książka nadaje się dla każdego, kto chociaż raz słyszał o Dexterze.

Musze powiedzieć, że książka powaliła mnie na całego. Chociaż nie jestem aż tak bardzo zaznajomiona z serialem, ani tym bardziej z serią książek, całą lekturę Howarda łyknęłam na raz. I chcę jeszcze. Dzięki wykwalifikowanej kadrze autorskiej, obok tej pozycji nie da się przejść obojętnie. Sama postać Dextera Morgana została rozłożona na części pierwsza i ukazana z najdrobniejszymi detalami, dzięki czemu łatwiej jest nam zgłębić sukces tejże osoby, jak i nasze zamiłowanie do niej. Bo w końcu nie często się zdarza, że zostajemy fanami mordercy z piekła rodem. Sam bohater mówi o sobie, że „jest bardzo schludnym potworem”. Jak widać nie przebiera w słowach. Mimo iż jest to niepozorny i małomówny mężczyzna, posiada drugą stronę – mroczną i tajemniczą, w której nie ma miejsca na współczucie. Bezapelacyjnie jest to osoba wielowymiarowa, i podziwiam Howarda i resztę, którzy postanowili zmierzyć się z nim, by uchylić rąbka tajemnicy sukcesu i powodzenia serialu – bo głównie o nim jest mowa.

Napisana lekkim stylem bardzo szybko trafia do potencjalnego odbiorcy tekstu. Autorzy nie bawią się w filozoficzne rozważania i nie posługują się kolokwialnym słownictwem, tylko wykładają kawę na ławę, bez zbędnych ceregieli. Jest tak, tak i tak – koniec kropka, więcej nie ma. Książka oprócz głównych rozdziałów została wzbogacona w masę cytatów z serialu, dzięki czemu jest bogatsza i ciekawsza. Wydanie również jest na wysokim poziomie – zero błędów, czytelna czcionka i fikuśnie ozdobione tytuły. Cieszy oko i pozytywnie wpływa na odbiór.

Książka naprawdę robi wrażenie. I chociaż większość z was powie: „Następny szmelc do zarobienia pieniędzy, nie wnoszący nic nowego.” Ja wam mówię tu i teraz: a wcale, że nie. W morzu przewodników po „Zmierzchu” , „Harrym Potterze” i innych kasowych produkcjach filmowych, ta książka to dzieło wielkiego formatu, które naprawdę napisane jest z pasją i zamiłowaniem, a nie z chęcią zarobienia forsy. Z jednej strony cieszę się, że książka została oparta tylko na trzech sezonach – bo nie zdradza zbyt wiele, z drugiej – wielka szkoda, bo w czwartym i piątym to się dopiero dzieje. Nie mniej jednak zachęcam, a nawet nakłaniam was do sięgnięcia po „Dextera. Takiego sympatycznego mordercę” gdyż jest to książka warta uwagi i przeczytania. Zapewniam was, że macie gwarantowane parę godzin dobrej zabawy, w której to Dexter przeniesie was w mroczny świat swojego alter ego.

Ocena: 6/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

„Bo w szaleństwie tkwi metoda.”. Tak jednym zdaniem mogłabym określi twórców serialu jak i samego autora książek o seryjnym, ale bardzo sympatycznym mordercy o imieniu Dexter. Rzadko kiedy się zdarza się by widz, bądź czytelnik zaprzyjaźniał się ze zbrodniarzem, a co więcej, kibicował mu podczas dokonywania zbrodni. Chociaż ja sama widziałam zaledwie dwa odcinki serialu, po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
211
7

Na półkach: , ,

„Dexter. Taki sympatyczny morderca” jest książką nawiązującą do cyklu powieści oraz serialu o techniku laboratoryjnym/seryjnym zabójcy – tytułowym Dexterze Morganie.

Uważam, nie jest to pozycja dla każdego. A już na pewno kiepskim pomysłem jest zaczęcie swojej przygody z Dexterem właśnie od niej. Jeżeli ktoś nie jest zaznajomiony z powieściami Jeffa Lindsay’a ani z żadnym z sezonów serialu (a kluczowe są pierwsze trzy, bo to do nich jest najwięcej odwołań),nie znajdzie w niej przyjemnej lektury, bo po prostu nie będzie znał kontekstu.

Autorzy książki (jest to dzieło zbiorowe) manipulują czytelnikiem i starają się skłonić go do przemyślenia, w którym miejscu zaciera się granica dobra ze złem. Ale na manipulacji się nie kończy.
Książka jest nasycona naukowym podejściem do cyklu powieści Lindsay’a oraz serialu. Znajdziemy tam omówienia aspektów psychologicznych – dlaczego Dexter zabija, po co i kogo najczęściej wybiera na swoje ofiary, zestawienia głównej postaci z pozostałymi, przytoczenie ich podobieństw i różnic, a także wywiady (z autorem powieści oraz producentem serialu) oraz kilka rozdziałów odwołujących się bezpośrednio do sytuacji seriali telewizyjnych w dzisiejszych czasach – kwestia „żonglowania” widzem, a co za tym idzie, oglądalnością. Nawet błaha, wydawać by się mogło, ramówka uzyskała status na tyle ważny, że poświęcono jej cały rozdział (który zresztą jest dosyć ciekawą interpretacją i pospolity widz na pewno nie rozkładał jej na maleńkie fragmenciki, roztrząsając, co poszczególne z nich mogą znaczyć).

Podsumowując, książka jest dobrym pomysłem dla tych, którzy lubią postać Dextera (jednak z naciskiem na tego serialowego) na tyle, że chcą się zagłębić w tematykę jego dotyczącą. Miłośnicy szklanego ekranu mają dodatkowo na ostatnich stronach spis filmów i seriali, do których w swoich esejach odwołują się filmoznawcy, więc zanim zasiądą do lektury, może warto się z częścią z nich zapoznać?

„Dexter. Taki sympatyczny morderca” jest książką nawiązującą do cyklu powieści oraz serialu o techniku laboratoryjnym/seryjnym zabójcy – tytułowym Dexterze Morganie.

Uważam, nie jest to pozycja dla każdego. A już na pewno kiepskim pomysłem jest zaczęcie swojej przygody z Dexterem właśnie od niej. Jeżeli ktoś nie jest zaznajomiony z powieściami Jeffa Lindsay’a ani z żadnym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
200
121

Na półkach:

Bardzo nudne, ale jak ktoś kocha ten serial i nie widzi świata poza nim, dostarcza sporo informacji. Mnie nudziła ta książka. Chyba warto przeczytać prawdziwego Dextera a nie kulisy z serialu.

Bardzo nudne, ale jak ktoś kocha ten serial i nie widzi świata poza nim, dostarcza sporo informacji. Mnie nudziła ta książka. Chyba warto przeczytać prawdziwego Dextera a nie kulisy z serialu.

Pokaż mimo to

avatar
2835
224

Na półkach: ,

Warto przeczytać.
Tylko niestety w moim przypadku skończyło się to na sięgnięciu do szuflady i rozpoczęciem ponownego oglądania serialu - a czasu tak mało.....

Warto przeczytać.
Tylko niestety w moim przypadku skończyło się to na sięgnięciu do szuflady i rozpoczęciem ponownego oglądania serialu - a czasu tak mało.....

Pokaż mimo to

avatar
58
39

Na półkach:

Obowiązkowa pozycja dla fanów "Dextera". Jest to zbiór esejów napisanych przez specjalistów (m.in. wykładowców zajmujących się badaniami nad telewizją i filmem, filmoznawców, dziennikarzy) - każdy z nich podejmuje się różnych tematów związanych z serialem, od problemów moralnych, poprzez psychologię postaci Dextera, do zabiegów czysto technicznych, które sprawiają, że widz chcąc nie chcąc musi polubić tego seryjnego mordercę, a popełniane zbrodnie nie wydają się złe...

Książka koncentruje się na trzech pierwszych sezonach, które oglądałam już dość dawno (aktualnie przecież mamy już szósty),ale bardzo chętnie przeczytam także książkę, w której autorzy "rozbiorą na części" kolejne epizody. Mam nadzieję że się ukaże!

Obowiązkowa pozycja dla fanów "Dextera". Jest to zbiór esejów napisanych przez specjalistów (m.in. wykładowców zajmujących się badaniami nad telewizją i filmem, filmoznawców, dziennikarzy) - każdy z nich podejmuje się różnych tematów związanych z serialem, od problemów moralnych, poprzez psychologię postaci Dextera, do zabiegów czysto technicznych, które sprawiają, że widz...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    138
  • Przeczytane
    67
  • Posiadam
    46
  • Teraz czytam
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Dexter
    2
  • 🔫 Seryjni mordercy, kryminologia, tortury itp.
    1
  • Brak w Bibliotece
    1
  • Literatura Faktu / Popularnonaukowe
    1
  • Dark Passenger's body
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dexter: Investigating Cutting Edge Television


Podobne książki

Przeczytaj także