W skale - Zasady Alpinizmu

W skale - Zasady Alpinizmu
8370200672
poradniki
Alf

Tom "W skale" zawiera bardzo systematyczny, przejrzysty i wyczerpujący wykład na temat różnych technik poruszania się i asekuracji w skale. Bogata faktografia i dane o charakterze teoretycznym znakomicie wzbogacają pracę i w sposób poglądowy popierają postawione tezy. Rzeczą szczegółnie cenną sa przemawiające do wyobraźni ilustracje, jak również wyraźnie zaznaczone w tekście tzw. dobre rady starego wspinacza. Podręcznik wspinaczkowy " W skale" jest zarówno osobistym sukcesem autorskim Wacława Sonelskiego jak i niezwykle cenną pomocą dla każdego wspinacza. Podręcznik ten uzyskał oficjalną akceptację Komisji Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu.

"Jest to bardzo dobry podręcznik skalnej wspinaczki." - Jerzy Kukuczka

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ironimus | 2019-05-19

Wspaniała pozycja znanego wspinacza i himalaisty śląskiego Wacława Sonelskiego, jasno wyłożone zasady wspinania w skale, polecam wszystkim, którzy chcą coś wiedzieć o wspinaniu.

nutria | 2015-10-02
Przeczytana: 20 marca 1994

Świetnie napisany i zilustrowany podręcznik skalnej wspinaczki, który niemalże się nie zdezaktualizował.

Dalas | 2013-12-20
Przeczytana: grudzień 2013

Idealne wprowadzenie do tematu i obowiązkowa lektura dla początkujących wspinaczy (i nie tylko).