Zgłosuj na książki roku 2017

Jedyna i wspaniała

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Trylogia Boonsboro (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Perfect Hope
Ag2S

Trzecia część bestsellerowego cyklu o braciach Montgomery. Ze wszystkich braci Montgomery najtrudniej rozgryźć Rydera – twardy jak skała, opryskliwy i nietowarzyski, ale żadna kobieta nie może mu się oprzeć. Najwidoczniej z wyjątkiem Hope Beaumont, która jest menedżerką Hotelu Boonsboro. Dzięki doświadczeniu i niezawodnemu instynktowi Hope hotel funkcjonuje bez zarzutu, jednak jej...

Trzecia część bestsellerowego cyklu o braciach Montgomery.

Ze wszystkich braci Montgomery najtrudniej rozgryźć Rydera – twardy jak skała, opryskliwy i nietowarzyski, ale żadna kobieta nie może mu się oprzeć. Najwidoczniej z wyjątkiem Hope Beaumont, która jest menedżerką Hotelu Boonsboro. Dzięki doświadczeniu i niezawodnemu instynktowi Hope hotel funkcjonuje bez zarzutu, jednak jej wielkomiejska przeszłość przypomina o sobie serią zawstydzających wydarzeń…
Widok bezbronnej Hope budzi w Ryderze uczucia, które pozwalają mu zdać sobie sprawę, że chociaż może nie jest tak idealna, jak sądził, to jednak jest idealna dla niego…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Jedyna_i_wspaniala-p-31679-1-30-.html

Modliszeg | 2015-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 lipca 2015

"Żaden człowiek nie może przeżyć piekła, jeśli nie wierzy w niebo"

Hope Beaumont jest menadżerką hotelu Boonsboro. Odnosi sukcesy w życiu zawodowym i znajduje stabilizacje w życiu prywatnym. Na horyzoncie uczuć bohaterki pojawia się Ryder, syn właścicielki hotelu.

Nie miałam możliwości przeczytania dwóch poprzednich tomów owej trylogii. Historia przedstawiona w książce jest na tyle samodzielna, że może podlegać ocenie.

Mam mieszane uczucia co do owej powieści. Podziwiam autorkę za talent, którym wykazała się niejednokrotnie, odpowiedni dobór słów i pomysłowość.
Książka posiada wiele minusów... Przebieg wydarzeń jest interesujący, ale sama koncepcja nieprzemyślana.
Jednym z minusów jest banalny początek, miało realistyczne sceny. Odczułam brak sympatii do bohaterki i jej przyjaciółek. Natomiast role męskie oceniam bardzo pozytywnie. Główny bohater szczególnie skradł moje serce. Kolejnym niedociągnięciem autorki jest wątek z duchem Lizzy. Historia z nią związana jest...

myślnik | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Macie czasami tak,że czytając jakąś książkę czujecie,że serce wyrywa wam się do innej tematyki i łaknie czegoś z goła odmiennego,niż to co trzymacie obecnie w rękach?
No właśnie...dopadł mnie taki czytelniczy kaprys.
Potrzebowałam czegoś z sercem,bez niespodzianek,czegoś co mnie uspokoi i połechta romantyczne brzmienie mego serca.

Czy dziwi mnie to,że wybrałam Norkę?
Nie.
Kobieta pisze tak jak lubię i cenię...z grubsza też wiem,czego mogę się spodziewać,więc po cóż przedzierać się przez nieznany las dla zaspokojenia kaprysu serca,skoro mogę osiągnąć ten stan z pewnością,bez pytajników i niewiadomych.
Dziś nie chciałam niespodzianek,oczekiwałam stałości i przewidywalności,i sięgnęłam po nią.

Byłam przekonana,że Ryder najstarszy z braci w połączeniu z wyrafinowaną i wybuchową panią menadżer doprowadzi do serii eksplozji,które porażą mnie swym blaskiem.
Jednak to nie to,nie z nimi,i nie teraz.
Spokój,subtelność wymieszane z lekką nutką pożądania,tym okazali się Ryder i Hope.
Trochę...

Katarzyna Busłowska | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Ostatnia część trylogii Boonsboro nie odbiega jakością od poprzednich. W tym przypadku też czytałam, nie mogąc przestać się uśmiechać. Może historia jest oklepana, ale atmosfera tej powieści jest cudowna. Taka rodzina i tacy przyjaciele to prawdziwy skarb. Stare odrestaurowane budynki w małym miasteczku na prowincji mają swój urok i Nora Roberts doskonale potrafi to przedstawić.

Rozwikłanie zagadki ducha nie było zbyt trudne. Choć gdyby Hope nie wpadła na to, że imię najstarszego z braci jest nazwiskiem Billy'ego, mogłoby zająć im to więcej czasu.

Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają? Pewnie dlatego, że się uzupełniają. Zdaje się, że Hope i Ryder'a łączy tylko zamiłowanie do wykonywanej pracy. Oboje są znakomici w swoim fachu. Po upokorzeniu, którego doznała ze strony poprzedniego partnera, Hope musiała szczególnie doceniać brutalną nieraz szczerość Rydera. Tak, jak powiedziała jego matka, zawsze mówił prawdę, a jeżeli nie mógł jej powiedzieć, po prostu milczał.

kasandra_85 | 2013-05-08
Przeczytana: maj 2013

Alicja | 2014-03-02

III część trylogii Boonsboro najzabawniejsza

powiew_lata | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romans
Przeczytana: 26 maja 2014

Nora Roberts urzekła mnie.. Najlepsza z trylogii "Boonsboroo", czyli "Jedyna i wspaniała". Główni bohaterowie - Ryder i Hope to świetne i bardzo urocze połączenie. Wątek Lizzy i miłości, której poszukiwała nareszcie się wyjaśnił. Wieczna miłość. POLECAM! Jeśli wahasz się czy sięgnąć po taką lekturę - nie trać czasu tylko czytaj :-)

beataj | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Ostatnia część z Trylogii BoonsBoro jest równie sympatyczna jak poprzednie - smakowita para, która nie może znaleźć drogi do siebie, sympatyczne otoczenie, wartka akcja. A do tego bardzo ciekawy wątek ducha. I nie ma znaczenia, że zakończenie jest przewidywalne, skoro dobrze się to czyta

Cyrysia | 2013-05-13

Któż z nas, chociaż raz nie słyszał o słynnej Norze Roberts? To niezwykle płodna, utalentowana autorka, która ma na swoim koncie ponad 200 romantycznych powieści. Osobiście jestem wielką fanką twórczości tej pisarki, dlatego, kiedy nadarzyła się okazja przeczytania książki ,,Jedyna i wspaniała’’, nie wahałam się ani chwili. Jest to trzecia i zarazem ostatnia część bestsellerowej trylogii o braciach Montgomery, .

Fabuła powieści rozpoczyna się w starym hotelu w Boonsboro w stanie Maryland, gdzie poznajemy trójkę przystojnych braci: Becketta, Owena i Rydera. Dwaj pierwsi mężczyźni znaleźli już swoje wybranki serca i tylko Ryder, najmniej towarzyski i opryskliwy wciąż jest do ,,wzięcia’’. Nie narzeka jednak na brak powodzenia u płci pięknej. Jedynym wyjątkiem jest Hope Beaumont, menedżerka hotelu, która ma za sobą przykre doświadczenia z byłym chłopakiem, dlatego nie zamierza ulec przystojnemu Montgomery ani nikomu innemu. Ktoś ma jednak wobec tej pary inne plany. Kim jest owa...

kaprys | 2015-05-07
Przeczytana: 02 maja 2015

Kolejna seria tej autorki podobna do poprzedniej, która czytałam ostatnio...Piękna historia o miłości, podobała by mi się pewnie bardziej gdy nie fakt, że bardzo przypominała mi poprzednia serie...może w za małym odstępie czasu je czytałam....Mimo wszystko jest godna uwagi.

Marta | 2015-01-26
Przeczytana: 21 stycznia 2015

„Jedyna i wspaniała” Nory Roberts to już ostatnia część serii Boonsboro. A mnie jest niezmiernie przykro, że rozstanie z bohaterami tej trylogii nadeszło tak szybko. W trzecim tomie rozwija się romans Hope, menedżerki Hotelu Boonsboro, z Ryderem Montgomerym, jednym z właścicieli. Hope w tej części spotyka wiele nieprzyjemnych chwil ze strony jej byłego narzeczonego i jego obecnej żony. Oszczerstwa rzucane w stronę menedżerki , mogą narazić ją na utratę reputacji, tak ważną w tym zawodzie. Jednak Ryder i jego rozsądek, pomogą kobiecie uniknąć kłopotów. Parze uda się także rozwiązać zagadkę tajemniczej Lizzy, zamieszkującej hotel. Rozwikłanie tajemnicy może okazać się dla bohaterów niezwykle przerażające i niewiarygodne, ale jakże romantyczne.

Będzie brakowało mi tej serii, jak mało której. Każda część była na swój sposób ciekawa i inspirująca. Gdy w pierwszej części „Teraz i na zawsze” poznajemy Clare, cała akcja z hotelem dopiero się rozpoczyna. Zaczynają się liczne remonty i...