Rozwesołki czyli wiersze zagadkowe

Wydawnictwo: Mila
poezja dziecięca polska
jagarkar

Kiedy byłam mała lubiłam bawić się w słowa. Mówiąc szczerze, były to najlepsze moje zabawki. Bawiłam się w to z bratem, koleżankami i kolegami w szkole, na koloniach letnich. Nigdy nie mieliśmy dosyć. Teraz, na stare lata, przypomniałam sobie niektóre takie zabawy i poubierałam je w wiersze. Dlatego oprócz normalnych wierszyków znajdziecie w tej książce wiersze nienormalne, pokręcone i powiązane na supełki, a do Was będzie należało je poodkręcać i porozwiązywać. Mam nadzieję, że nie będzie to dla Was ani zbyt trudne, ani nudne. Dla zachęty dodam, że rozsupłany wierszyk można przepisać w zeszycie lub na komputerze, wysłać do wydawnictwa MILA i czekać na nagrodę.

Joanna Papuzińska

źródło opisu: Wydawnictwo Mila, 2008