Poezja Tomasza Kajetana Węgierskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku
literaturoznawstwo, poezja
Amused

Podstawą rozważań na temat poezji Tomasza Kajetana Węgierskiego jest edycja Wierszy wybranych tego poety dokonana przez Juliusza W. Gomulickiego, a same uwagi ograniczone są tylko do wierszy, których autorstwo nie budzi najmniejszych wątpliwości, które znane były w epoce i które dzięki temu nie powinny budzić żadnych kontrowersji interpretacyjnych. Wydaje się bowiem, iż, wobec braku całościowego opracowania monograficznego, sprawą najwyższej wagi jest przede wszystkim zanalizowanie tej części dorobku autora Myśli mojej, która bez cienia wątpliwości wyszła spod jego pióra, a co do której wypowiedziano wiele sprzecznych, krzywdzących, bądź – mówiąc wprost – nieprawdziwych uwag. Dopiero wtedy możliwa będzie naukowa refleksja nad tekstami, których autorstwo jest wątpliwe.(Ze Wstępu).

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!