Bezkrwawe łowy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
flora i fauna
Michał

Książka znanego polskiego przyrodnika,dokumentująca jego "bezkrwawe łowy" polskiej przyrody za pomocą aparatu fotograficznego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Rege | 2019-08-20

To moja pierwsza (a potem wiele razy czytana) cudowna opowieść (słowna i fotograficzna) o tym co za miedzą.

Warto sięgnąć po tę książkę, będącą jednocześnie albumem z fotografiami, i wraz z bohaterami, ruszyć na polowanie...zdjęć ptaków :). Świeżości książce nadaje młody chłopiec, syn rodziny, u której zatrzymał się ornitolog, sam zainteresowany ptakami. Wraz z fotografem wyrusza na poszukiwania miejsc, gdzie np spodziewają się spotkać żurawie, czy dzikie gęsi. Wszystko to napisane bogatym językiem, można czytać książkę dziecku albo samemu przenieść się w tamten świat, gdzie nie było jeszcze nowinek technicznych i człowiek zdany był na swoje włsne umiejętności...
Czytałaam tę książkę z Dziadkiem jako dziewczynka, aa kilka lat temu sięgnęłam po nią ponownie, i zupełnie inaaczej odebrałam treść. Można polecić zarówno dzieciom, jak i dorosłym :)