Strzały nienawiści

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cesarstwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Arrows of Fury
historyczna
joly_fh

Powieść "Strzały nienawiści" to kontynuacja przygód młodego centuriona Marcusa Valeriusa Aquili, zbiegłego z Rzymu przed cesarzem Kommodusem. Ukazuje kolejny etap zmagań o Wał Hadriana. Mimo wygranej bitwy "utraconego orła" okoliczne ziemie nie są bezpieczne. Plemiona buntują się przeciwko rzymskiemu panowaniu. Nowy rzymski zarządca Brytanii musi zdławić rebelię plemion północnych, inaczej straci prowincję. Przeciwnicy imperium znów ruszają na południe pod niezmordowanym przywództwem Calgusa. Walczą o ziemie przodków, nie żałując ognia ani mieczy.

źródło opisu: Bellona, 2013

źródło okładki: www.bellona.pl

Małgorzata | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

2 część z Trylogii Dziejów Antycznego Rzymu,początek troszkę niemrawy,ale później historia nabiera tempa,akcji,wachlarz emocji gwarantowany :-)Książki nie należy czytać w mpk,ponieważ można przejechać docelowy przystanek ;-)

Paweł Lesiak | 2014-07-04
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Drugi tom trylogii z dziejów antycznego Rzymu ukazuje nam losy młodego centuriona Marcusa Valeriusa Aquili, który zmuszony został do ucieczki z Rzymu przed cesarzem Kommodusem. Trafił on pod fałszywym nazwiskiem Corvus do I kohorty Tungrów, gdzie odznacza się niezwykłym męstwem, odwaga i walecznością czym wzbudza szacunek swoich żołnierzy oraz przełożonych, ale naraża się także na niebezpieczeństwo zdemaskowania przez ludzi mściwego cesarza. Tłem historycznym przygód młodego centuriona są walki o Wał Hadriana i próby stłumienia powstania północnych plemion w Brytanii. Książka obfituje w wiele realistycznie oddanych scen bitewnych, niespodziewanych zwrotów akcji, spiski, wielką i małą politykę. Lektura wskazana dla wszystkich miłośników okresu starożytnego Rzymu, ale także dla tych, którzy w wakacje poszukują ciekawej książki przygodowej.

3991bone | 2016-12-05

Czytelnik szybko zżywa się z głównym bohaterem i jego towarzyszami. Polecam przeczytać pierwszą część i ruszyć w przygodę przeciwko wściekłym barbarzyńcom ze "Strzałami Nienawiści". Świetna książka na zimowy wieczór

qbazi | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017