Zabójca papieża

Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak
Wydawnictwo: Bellona
A Mentira Sagrada
joly_fh

W kwietniowy wieczór w Watykanie papież Benedykt XVI po raz pierwszy przekracza próg papieskich apartamentów. Radość i refleksje związane z przyjęciem najwyższej funkcji w Kościele katolickim zostają zakłócone przybyciem ojca Ambrosiano, jezuickiego spowiednika, który wręcza nowemu papieżowi list od Jana Pawła II. W ten sposób nowo wybrany Ojciec Święty zostaje włączony w rytuał celebrowany od czasów papieża Klemensa VII i poznaje tajemnicę Kościoła znaną tylko najwyższym jego dostojnikom.

W tej historii nic do końca nie jest przesądzone: przyjaciele okazują się przebiegłymi wrogami, zabójca jest sprzymierzeńcem, święci i księża popełniają najgorsze występki. Pełna zwrotów akcja przenosi się z miejsca na miejsce, często zaskakuje, przedstawia wydarzenia nie zawsze w chronologicznym porządku, co zmusza do uważnego jej śledzenia, i wciąga w groźny świat układów, spisków, tajemnic, zabójstw i zdrad.

źródło opisu: Bellona, 2013

źródło okładki: www.bellona.pl

Maddie | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

To trzecia z książek o przygodach Sary i Rafaela. Moim zdaniem najciekawsza była pierwsza, ale to nie znaczy, że ta była słaba. Przeczytałam ją z przyjemnością, wciągnęła mnie fabuła, chociaż alternatywna historia Jezusa wydała mi się trochę wydumana. Fajnie napisana, sensacyjna książka dotykająca jednocześnie istoty wiary, daje więc trochę do myślenia. Ogólną ocenę dałabym 6,5, ale że nie można to zawyżę do 7 :)

lipka02 | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Dużą popularnością cieszą się książki których głównym tematem jest kościół katolicki i osoba Jezusa Chrystusa.Szybko stają się bestsellerami i w mgnieniu oka znikają z księgarskich półek.Niektóre z nich są bardzo dobre i dobre,a niektóre tylko przeciętne powtarzające to,co było już wcześniej powiedziane.Przeczytaną książkę "Zabójca papieża" oceniam jako literaturę przeciętną,która nie zrobiła na mnie zbyt wielkiego wrażenia.

Akcja powieści toczy się w wielu miejscach oddalonych od siebie-Francji.Włoszech czy Anglii.Bohaterów także jest wielu.Jednak wszystko sprowadza się do religii oraz tajemnicy chrześcijaństwa skrzętnie ukrywanej przez wiele dziesięcioleci.Ben Isaak,jeden z głównych bohaterów to bogaty bankier,który odnalazł tajemnicze zwoje znad Qumran.Przechowuje on w prywatnej piwnicy Ewangelie Jezusa.Ta Ewangelia skrywa w sobie wiele tajemniczych faktów z życia Jezusa i napisana została w 45 roku naszej ery co dowodzi na to,że Chrystus nie zmarł w wyniku...

Joanna | 2018-04-19
Olga | 2018-02-14