Czarny łoś - opowieść indiańskiego szamana

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Black Elk Speaks
Siuksowie, Indianie, Szaman

Czarny Łoś był wojownikiem i szamanem Siuksów, jako trzynastoletni chłopiec oglądał słynną bitwę z kawalerią gen.Custera nad rzeką Little Bighorn, a w r. 1890 uczestniczył w ostatniej masakrze Siuksów nad strumieniem Wounded Knee.Ta książka to opowieść o doświadczaniu duchowych wartości, przed którymi staje człowiek przy wyborze swej drogi życia. Jest w niej wielka wizja, której nie doświadczył żaden człowiek i która narodowi Siuksów miała zapewnić przetrwanie.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka

źródło okładki: Wydawnictwo Zysk i S-ka