Canoandes. Na podbój kanionu Colca i górskich rzek obu Ameryk

Wydawnictwo: Bezdroża
joly_fh

Opis przebiegu wyprawy kajakowej bardziej przypomina książkę sensacyjną lub kryminał niż reportaż z ekspedycji wielbicieli kajakarstwa w egzotyczne rejony świata. Zwroty akcji, zmiany planów, rozmaite problemy, liczne przeszkody i kolejne zwycięstwa układają się w ciąg niesamowitych przygód, których nagromadzenie w okresie zaledwie trzydziestu miesięcy wydaje się graniczyć z fikcją literacką. A jednak to wydarzyło się naprawdę!

Polscy kajakarze po prawie trzech latach i po pokonaniu 100 tys. km dotarli do Argentyny. Udało im się spłynąć licznymi górskimi rzekami Ameryki Środkowej, Ekwadoru i Peru, w tym wieloma po raz pierwszy. Ich największym osiągnięciem stał się pierwszy spływ najgłębszym kanionem świata ? kanionem Colca w Peru. Wyczyn ten przeszedł do historii eksploracji najdzikszych i najmniej znanych zakątków świata i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Jeśli lubicie dobrą literaturę i opowieści z dalekich krajów albo po prostu chcecie poznać prawdziwą historię tej niesamowitej wyprawy, spisaną przez samych jej uczestników, powinniście sięgnąć po tę książkę. Koniecznie! Nie będziecie żałować!

źródło opisu: www.bezdroza.pl

źródło okładki: www.bezdroza.pl

Angelika | 2016-05-05

Bardzo dobrze napisana książka, relacjonująca niewyobrażalny nawet w dzisiejszych czasach wyczyn. Uwielbiam relacje z wypraw, które są zapisem historii. Wszelkie pionierskie odkrycia i dokonania są niezwykle interesujące, można tylko pozazdrościć tym, którym dane było tego dostąpić. Dziś świat się skurczył, nie zobaczymy go takim, jakim widziały go oczy naszych rodaków stawiających kroki w miejscach, gdzie byli jako pierwsi na świecie.

Chapi | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013