Ognie nad Bosforem

9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320317452
literatura faktu
geokuba

"Ognie nad Bosforem" są książką osobistą. Starałem się pokazać w niej taką Turcję, jaką znałem i znam, jaką przeżyłem. Mam nadzieję, że spośród wielości zjawisk i zdarzeń opisuję te, które mnie najbardziej poruszyły, lub które miałem możliwość obserwowania osobiście.
(fragment tekstu)

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1986

źródło okładki: zdjęcie autorske

doliwaq | 2014-09-30

Ta książka nie jest aż taka osobista, biorąc pod uwagę jak wiele jest opisów polityki czy społeczeństwa. Są to jednak informacje często z pierwszej albo drugiej ręki, więc szczere, nasycone emocjami i dramatyczne. Przede wszystkim opisy tortur i polityki. Ta książka pozwoliła mi lepiej poznać Turcję. Polecam każdemu miłośnikowi Turcji, historii lub polityki.