Umysł mistrza. Autobiografia

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tenis". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bukowy Las
tenis, sport, mistrzowie
joly_fh

Pete Sampras to niezaprzeczalnie jeden z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa. Siedmiokrotny mistrz Wimbledonu, światowy numer 1 przez rekordowe 286 tygodni z rzędu, najmłodszy tenisista, który wygrał US Open, w 1990 r. pokonując w finale Andre Agassiego. Tajemniczy w życiu prywatnym, na korcie dawał z siebie wszystko, ale i z tym się nigdy nie obnosił. W swojej książce po raz...

Tajemniczy w życiu prywatnym, na korcie dawał z siebie wszystko, ale i z tym się nigdy nie obnosił. W swojej książce po raz pierwszy Sampras opowiedział o osobistych doświadczeniach, dążeniu do osiągnięcia celu i presji gry na oczach medialnej machiny żądnej czegoś więcej niż tylko sportowej doskonałości. Opisał swe najtrudniejsze pojedynki, osobowości największych rywali oraz istotne zdarzenia w tenisowej karierze. Umysł mistrza jest wyjątkową opowieścią o tym, czego może nauczyć życie tenisem i z tenisem, a przede wszystkim, kim trzeba być
i co trzeba mieć, by wygrywać jak Pete Sampras.

źródło opisu: Bukowy Las, 2013

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/umys%C5%82-mistrza-autobiografia

Majka | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

Odniosłam wrażenie, że książka jest słabo przetłumaczona, przez to trochę traci na swojej wartości.

Krzysztof | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Historia życia i kariery jednego z najlepszych tenisistów na świecie. Skryty w trakcie swej kariery tenisowej Sampras w autobiografii odkrył tajemnice swojej psychiki, która obok ciężkiej pracy pomogła mu osiągnąć tak wielkie sukcesy. Spokojny i opanowany Sampras nie był bohaterem skandali, więc w książce skupia się przede wszystkim na opisie jak doszedł na sportowy szczyt. Tenisista opisuje swoje najważniejsze mecze i najtrudniejszych przeciwników na korcie. Książka dla fanów Samprasa, tenisa oraz wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć jak osiągnąć sukces w sporcie i nie tylko.

Jacoa1 | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Lubiłem te czasy - Sampras, Edberg, Becker. Do kolekcji.

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Mocno ubolewam nad faktem, że Pete Sampras nie rozpoczął swojej kariery później, chociaż o kilka lat. Wtedy każdy fan tenisa mógłby delektować się jego pojedynkami z Rogerem Federerem, Rafaelem Nadalem czy Novakiem Djokoviciem. Czy wciąż święciłby triumfy na największych kortach świata? Po przeczytaniu „Umysłu Mistrza” nie mam żadnych wątpliwości. Dałby radę! Drżę na samo wyobrażenie pojedynków podczas Wimledonu pomiędzy Samprasem a Federerem (obaj tenisiści spotkali się tylko raz na zawodowych kortach, w 2001 roku).

Pete Sampras to amerykański tenisista, jeden z najlepszych zawodników w historii. Karierę zakończył w 2003 roku. Sampras zdominował tę dyscyplinę w latach dziewięćdziesiątych. Na swoim koncie ma 14 tytułów wielkoszlemowych. To prawdziwy geniusz tenisa, przez sześć lat (1993-1998) był liderem rankingu, na którym łącznie spędził 286 tygodni. Rekord Samprasa pobił Szwajcar Roger Federer (302 tygodnie).

W autobiografii „Umysł Mistrza” dokładnie prześledzimy tenisową...

Saruto | 2017-11-01
katestylees | 2017-05-19