Dom tajemnic

Wydawnictwo: Bukowy Las
6,32 (123 ocen i 24 opinie)
tłumaczenie
Marta Kitowska
Inventing Gods
joly_fh

Babciny kuferek z rodzinnymi sekretami skłania Amadę, młodą Amerykankę meksykańskiego pochodzenia, by na własną rękę poszukać odpowiedzi, których nie może – lub nie chce – udzielić jej nikt z najbliższych. Niespodziewanie dla siebie wyrusza w podróż – dosłowną i mentalną – w poszukiwaniu kobiety, która nieodwracalnie wpłynęła na losy jej rodziny. Niewiarygodna historia, którą odkrywa, zaczyna...

Niespodziewanie dla siebie wyrusza w podróż – dosłowną i mentalną – w poszukiwaniu kobiety, która nieodwracalnie wpłynęła na losy jej rodziny. Niewiarygodna historia, którą odkrywa, zaczyna się w Meksyku lat dwudziestych i trzydziestych, przenosi do Hiszpanii pogrążonej w wojnie domowej, by wreszcie dotrzeć do żydowskiej Warszawy otoczonej murami getta.
Dom tajemnic to opowieść o zagmatwanych relacjach rodzinnych i miłosnych, stawiająca prowokacyjne pytania o winę i odpowiedzialność. Oddając głos milczącym od lat kobietom, łączy w sobie najlepsze cechy historycznej powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego.

źródło opisu: Bukowy Las, 2013

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/dom-tajemnic

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Dom po drugiej stronie lustra
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • Tajemnica domu Helclów
  • Z jednym wyjątkiem
  • Szturmując niebo
  • Podziemny labirynt
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6 (3 ocen i opinii)
Tabloid. Śmierć w tytule
Piotr Głuchowski , Marcin Kowalski

6,8 (30 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Podziemny labirynt
James Rollins

6,31 (65 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
allison | 2013-05-24
Przeczytana: 23 maja 2013

Ciekawie opowiedziana, nietuzinkowa historia rodzinna z tajemnicą i wielką historią w tle.

Przeczytałam tę powieść bardzo szybko, gdyż jest w niej wszytko, co lubię: wartka akcja, retrospekcje, stopniowo odsłaniane sekrety z przeszłości, które kładą się cieniem na całym życiu bohaterów; są wyraziste postacie, których losy śledzi się z zapartym tchem, gdyż ich życie naznaczone zostało wielkimi wydarzeniami minionego stulecia: wojna domową w Hiszpanii oraz drugą wojną światową.

Przyznam, że gdy zorientowałam się, iż znaczna część fabuły dotyczyć będzie tragedii Żydów polskich, powstania w getcie i jego likwidacji, miałam pewne obawy, czy autorka udźwignie temat. Okazało się jednak, że Lorena Martin wykazała się i znajomością tematu, i umiejętnością przelania jej na papier w przekonujący i interesujący sposób. O przygotowaniu pisarki świadczą realistyczne, szczegółowe opisy, zgodne z historycznymi faktami, a także bogata i pełna rzetelnych źródeł bibliografia.

"Dom tajemnic"...

elenkaa | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Jestem pod wrażeniem tej książki. Mimo, że moim zdaniem nie zaczęła się zbyt zachęcająco (dłużąca się historia Meksyku, który jak widać, nie bardzo mnie interesuje), poprzez wojnę domową w Hiszpanii, gdzie zaczynało robić się ciekawie aż do getta w Polsce. O getcie warszawskim czytałam wiele książek, moja praca maturalna była o Holokauście, ale opis getta, która przedstawiła Lorena D. Martin bardzo mnie wzruszył. Jak widać po spisie książek, z których autorka korzystała przy pisaniu książki, można powiedzieć, że naprawdę nieźle się przygotowała. Przedstawiła kilka faktów z II wojny światowej, o których nawet nie miałam pojęcia.

Polecam tą książkę.. I czekam na następną część, bo pozostał pewien niedosyt. Ale podobno kontynuacja ma powstać, więc czekam..

Madi | 2014-04-02
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Mnie powieść ta, tak do końca nie przekonała i nie przypadła do gustu.
Tytuł intrygujący,a okładka ciekawa-wszystko to zbudziło moje zainteresowanie,ale niestety książkę czytało mi się dość ciężko i długo.
Jedno co mnie ożywiło w tej powieści i zasługuje na dodatkową gwiazdkę
to historia z getta warszawskiego,gdzie czytamy o Korczaku i Irenie Sendlerowej.
Sam pomysł i fabuła dość ciekawe,ale moim zdaniem zabrakło tępa, narastającego napięcia i emocji.

Secretelle | 2014-05-03
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Powieści z akcją osadzoną w czasach historycznych mają to do siebie, że czytelnicy z góry czegoś po nich oczekują. Przede wszystkim dokładności, czyli rzetelnego sprawdzenia wszystkich faktów i uczynienia powieściowych bohaterów uczestnikami prawdziwych wydarzeń sprzed lat we względnie realistyczny sposób. Mnie wielu autorów powieści tego typu przyzwyczaiło do tego, iż historyczne realia są właściwie gwarancją dość trudnej, emocjonalnej lektury. Dla Loreny Martin D. nie jest to takie oczywiste.

Ale nie twierdzę, że to źle. W gruncie rzeczy, jestem zaskoczona raczej pozytywnie, bo odejście od schematu, będące przejawem intencji autora, uważam zwykle za dobre posunięcie i "Dom tajemnic" nie jest w tej kwestii wyjątkiem. To powieść, w której historia nie do końca jest tłem. Powiedziałabym nawet, że momentami to ona wysuwa się na pierwszy plan, i nie tylko warunkuje klimat książki czy stworzony przez autorkę bieg wydarzeń, lecz przede wszystkim uzasadnia posunięcia bohaterów. I to...

książek: 1971
Aneczka | 2013-06-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Lorena Martin D. jest spokrewniona z Porfirio Diazem, dyktatorem Meksyku do 1910 roku. Napisała powieść podczas podróży do Polski związanej bezpośrednio z poszukiwaniem zaginionej gałęzi rodziny. Znalazła w naszej ojczyźnie materiał na książkę, bazując na licznych źródłach podanych w bibliografii, co świadczy o drobiazgowym poznaniu faktów historycznych i przekazaniu ich rzetelnie w powieści. "Dom tajemnic" to jej polski debiut autorski.

Główna bohaterka Amada, to młoda Amerykanka meksykańskiego pochodzenia szukająca na własną rękę odpowiedzi, które są głęboko skrywane i trzymane w najściślejszej tajemnicy. Członkowie rodziny zbywają to milczeniem jako sprawę poufną, bolesną czy wręcz wstydliwą. Babciny kuferek z rodzinnymi sekretami napędza machinę ciekawości, a zarazem skłania do bezzwłocznego wszczęcia poszukiwań. Trop wiedzie do Davida Anasosy, wieloletniego pracownika jej dziadków, utrzymującego, że Carmina oraz Hilda to jedyne kobiety, które złamały mu serce. Tak się...

Anja | 2015-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2015

Zachęcona intrygującym opisem oraz wieloma pozytywnymi opiniami sięgnęłam po Dom tajemnic autorstwa Loreny Martin D. Ta książka mnie nie oczarowała, po jej przeczytaniu mam mieszane odczucia i ogromy problem z jej oceną.

Powieść jest nierówna. Początek bardzo mnie rozczarował (za wyjątkiem obiecującego prologu), nie mogłam wciągnąć się w tą historię, fabuła mnie nudziła, postacie nie budziły sympatii (może za wyjątkiem Hildy), męczyłam się wręcz, a nie czytałam. Dopiero gdzieś od połowy książki opowieść mnie zainteresowała.

Dom tajemnic wpisuje się w trend powieść z rodzinnymi tajemnicami z przeszłość. Akcja toczy się dwutorowo – współcześnie, gdzie Amada próbuje poznać tajmenie swojej rodziny oraz cofa w przeszłość, gdzie rozegrały się losy dziadków Amady – Carminy, Ramira & Hildy.

Pomysł na fabułę autorka miała dobry, gorzej z realizacją. Narracja prowadzona jest nieciekawie, zwłaszcza w początkowych rozdziałach – najpierw w telegraficznym skrócie autorka podaje kilka faktów...

Isadora | 2013-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Rodzinne sekrety. Okryte mgłą tajemnicy historie sprzed kilkudziesięciu lat, z czasów naszych babć i dziadków, może starsze... Fakty, które wychodzą na światło dzienne po latach, przy okazji porządkowania rzeczy po zmarłej babci. Zniszczona, stara fotografia znaleziona przypadkiem w dawno nie otwieranej szufladzie. Wychwycone mimochodem słowa z szeptanej rozmowy, gwałtownie urwanej na nasz widok. Wszystko to uświadamia nam, jak w istocie niewiele wiemy o przeszłości naszej rodziny, rozbudzając potrzebę dotarcia do prawdy i poznania naszego dziedzictwa.

W podobnej sytuacji znalazła się bohaterka "Domu tajemnic" Loreny Martin, Amada. Ta młoda Amerykanka, prawnuczka meksykańskiego dyktatora Porfirio Diaza, postanawia zrekonstruować historię swojej rodziny, w której mnóstwo jest białych plam. Jej ciekawość od dzieciństwa podsyca zawartość tajemniczego, babcinego kuferka, odnalezione przypadkiem zapiski dziadka z czasów wojny domowej w Hiszpanii i fotografia pięknej, obcej kobiety,...

ROSE | 2013-07-22

Ksiazka o wielu wątkach, gdyz i wielu bohaterow tutaj wystepuje. Przepieknie ukazane rodzinne tajemnice, bohaterowie, ktorych losy splataja sie ze soba stopniowo odkrywajac rodzinna tajemnice. Bardzo ladnie ukazana wielowatkowosc tej powiesci, jak i rowniez miejsca jakze odlegle od siebie i moglo by sie wydawac wcale nie powiazane ze soba. Autorka wykazala sie swietnym zapleczem historyczny i w bardzo latwy i przystepny sposob strescila troche historii. Dla mnie oczywiscie najciekawszy Polski watek.

WMagdalena | 2015-07-21

Niezwykle ciekawa historia rodzinna wpleciona w czasy rewolucji hiszpańskiej, II Wojny Światowej w Polsce oraz w realia Meksyku lat 20-tych. Autorka porusza tematy prohibicji amerykańskiej, problem holokaustu i zagłady Żydów. Całość historii poznajemy dzięki Amandzie wnuczce, która za wszelka cenę pragnie poznać losy swoich przodków, skrzętnie do tej pory ukrywane, taktownie pomijane. Dzięki opowieści "przyjaciela rodziny" oraz zapiskom jej dziadka odkrywa swoje pochodzenie, poznaje relacje rodzinne, odkrywa wiele nie znanych jej wątków.

Monika | 2013-10-22

Początek nieco nużący - ale tak widocznie było trzeba. Potem książka nabiera tempa. Końcówka jest ostra - getto, wojna, Żydzi. Bez znieczulenia. Dużo akcji, emocji, rozważań. Duży plus to świeżość postrzegania autorki, która nie jest Polką. Bardzo dobra książka. Czekam na kolejne pozycje tej pisarki