Wyzwanie czytelnicze LC

Russkije wołszebnyje skazki
837001304X
bajki, baśnie, literatura rosyjska
Agnieczka

Zbiór rosyjskich baśni ludowych: Bajka o Iwanie-chłopskim synu i Smoku-Smoczyszczu; Bajka o Nikicie-Mieszniku; Siwka-Burka; Bajka o carównie zaklętej w żabkę; Nie wiadomo gdzie, nie wiadomo co; Bajka o Iwanie-carewiczu i Szarym Wilku; Bajka o Mateuszku-Smoluszku; Bajka o czarodziejskim szczupaku; Drobinka; Bajka o drewnianym orle; Mrozisko; Bajka o młodych jabłkach i żywej wodzie; Siedmiu Szymonów; Baba Jaga; Bajka o tym, jak carewicz Iwan pokonał okrutnego Wichra; Latający statek; Bajka o Wasylisie Mądrej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Moja ulubiona książka z dzieciństwa :) Zawsze chciałam być jak Iwan-carewicz, który wyrusza z domu i przemierza rosyjskie góry i lasy.

patronat | 2016-06-19
Przeczytana: 2012 rok

Baśnie, które czytane dziecku, zauroczą zarówno czytającego, jak i słuchacza. Dodatkowo - w tym wydaniu - piękne ilustracje cieszą oko. Z pewnością coś wartego przeczytania!

Ewelina | 2018-11-12
hagne | 2018-09-17