Rappa #1

Wydawnictwo: Studio JG
RAPPA -乱波-
komiksy
nialke

W gęstej i tłumiącej wszelkie dźwięki mgle, Arma i jej brat mieli nieszczęście spotkać grupę nikczemnych łowców głów. Grupa zebrała się, by pojmać banitę, za którego głowę wyznaczono nagrodę w wysokości aż stu milionów sztuk złota. Kim jest poszukiwany mężczyzna? I czy rzeczywiście można go pojmać?

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Vayar | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Sporo już widziałam. Odnalazłam dno internetu w postaci Jezusa w stroju Jedi dosiadającego tyranozaura, tęczowych kotów biegnących przez kosmos po tęczy, śpiewającego puddingu...
Ale western z jednorożcami, cyborgami i dinozaurami był niezłym zaskoczeniem.
Od strony graficznej ujdzie, twarze bohaterów są ładnie narysowane, zwłaszcza tytułowy Rappa. Styl autorki jest fajny, dynamiczny, ale wciąż jest wiele do poprawienia. Rysunki koni od tyłu i "cycki" jak z niskich lotów ecchi. Było ich mało, bez obaw, ale czasami zbyt dużo na raz. (wiadomo o co chodzi)
No i "strzałeczki" przy dymkach wskazujące na mówiącego się przydają. Lekkie zamieszanie w tych dialogach.
Ogólne wrażenie bardzo dobre (Rappa jest taaakiii śliczny i wgl). Zobaczymy co dalej.

Jagodowa_Wrozka | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Welocilaptor płoszący konie, jednorożec zabijający welocilaptora, rappa łapiący jednorożca i ogromna "dżodżowniczka" pojawiająca się z nikąd. Cóż nie można się nudzić przy tej mandze. Ciekawa jestem jak wszystko potoczy sie dalej.

Fionn_Lirriel | 2016-07-09

Przyjaciółka poprosiła mnie o tomik mangi na urodziny - i jestem jej za to wdzięczny, bo dzięki temu przekartkowałem Rappę! Ten ciekawy komiks przyciąga uwagę od początku aż do końca, może tylko sceneria jest jednakowa, ale wszak to dopiero pierwszy tom serii no i zresztą sorry, taki mamy klimat! Dodatkowo ujął mnie końcowy mini-komiks z reakcją rysownika na zawiadomienie o zawartości scenariusza. Hi hi hi.

yumi-nyan | 2013-05-22
Na półkach: Przeczytane, Manga

Jednorożce everywhere ~~

j89kacper | 2015-01-08
Na półkach: Przeczytane, Mangi, 2015, Obce
Przeczytana: 03 stycznia 2015

"Rappa" to manga, za którą zabrałam się, nie mając pojęcia, o czym jest ani z czym ją kojarzyć, chociaż spodziewałam się raczej czegoś "męskiego", jakiejś przygodówki, a nie np. romansu – i intuicja mnie nie zawiodła.
Manga oferuje nam wartką akcję, łączącą western z fantastyką (i to fantastyką, która potrafi nieźle zaskoczyć) + ciekawych bohaterów (mnie najbardziej zaintrygował tytułowy Rappa, o którym w pierwszym tomie niewiele się dowiadujemy, więc nie sposób nie sięgnąć po kontynuację).
Odnośnie polskiego wydania: oceniam je całkiem dobrze. Moją uwagę przykuł sposób tłumaczenia onomatopei, łączący oryginalne japońskie znaki i polskie wyrazy - początkowo wydało mi się to dziwne, ale po zastanowieniu stwierdzam, że nie jest to złe rozwiązanie. Chociaż były takie strony, przy których miałam wątpliwości co do jakości wykonania tych połączeń, ale to raczej moje czepianie się szczegółów :)

Więcej o "Rappie" (i onomatopejach) pod adresem:...

ogniopluj | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: kwiecień 2013

Na "Rappę" natknęłam się pewnego wieczoru w Empiku. Żadnych opisów. Postanawiając nie kupować kota w worku, wróciłam do domu i wklepałam tytuł w Internet. Nic, tylko kategoria "fantasy". Pomyślałam, że można by się temu przyjrzeć, najwyżej komuś odsprzedam. Następnego dnia rano pomaszerowałam pod sklep, mangę w łapkę i do kasy.
Tom, pomimo całej swojej dziwności, spodobał mi się na tyle, że kupię również następną część. Kreska nie jest brzydka, a szczególnie spodobały mi się zamieszczone na końcu projekty postaci. Jedyne, co bym skrytykowała, to trochę zbyt szybko rozgrywająca się akcja, w pewnych momentach nie wiedziałam, co się dzieje.

Aśku | 2017-06-29
Na półkach: Manga, Przeczytane