Robert Maxwell. Magnat. Człowiek, który oszukał Jaruzelskiego

Wydawnictwo: Videograf
joly_fh

Biografia brytyjskiego wydawcy, twórcy światowego imperium medialnego, którego barwne życie i tajemnicza śmierć przypomina scenariusz filmu sensacyjnego. Ekscentryczny multimilioner słynął ze swego upodobania do luksusowych panienek, wykwintnego jedzenia i trunków, a także ostentacyjnego braku manier. Despotyczny i nieprzewidywalny był prawdziwym postrachem dla personelu zatrudnionego w jego redakcjach i rezydencjach. Obok zarządzania koncernem medialnym Maxwell uprawiał pranie brudnych pieniędzy, handlował artykułami objętymi embargiem i sprzedawał szpiegowskie oprogramowanie. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych robił interesy z komunistycznymi władzami Polski, namawiając generała Jaruzelskiego do zakupu kosztownego programu komputerowego, który miał mu pomóc w zdławieniu opozycji.

źródło opisu: Videograf, 2013

Sławek33 | 2015-10-24